Декілька років поспіль спеціальності-лідери у нас приблизно однакові, – Андрій Гукалюк, проректор ЛНУ ім.Івана Франка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
13 Вересня, 19:24
logo-black

Декілька років поспіль спеціальності-лідери у нас приблизно однакові, – Андрій Гукалюк, проректор ЛНУ ім.Івана Франка

Цьогоріч Львівський національний університет імені Івана Франка очолив рейтинг найпопулярніших закладів вищої освіти України за кількістю поданих заяв від вступників на бакалаврат. Про те, що планують на новий навчальний рік у Франковому ВНЗ, яка найпопулярніша спеціальність та скільки студентів вдалося прийняти – читайте у інтерв’ю LMN з першим проректором університету Андрієм Гукалюком. 

 

Скільки абітурієнтів подали заяви до ЛНУ?

Цьогоріч бажання навчатися у Львівському університеті виявили 17 955 вступників. Близько 72% цьогорічних вступників – жінки (майже 13 тисяч осіб). Вступників-чоловіків у 2024 році менше – понад 5 тисяч осіб, що становить близько 28%.

 

Які спеціальності цього року стали найпопулярнішими? Що обирали абітурієнти?

За підсумками вступної кампанії на бакалаврат до ЛНУ ім. Івана Франка зараховано понад 5 300 осіб, з яких більше 1 700 – на бюджетну форму навчання. Найбільше першокурсників зараховано на спеціальності «Філологія» – 1 060 осіб (факультет іноземних мов 678, філологічний факультет 382), «Право» – 404, «Психологія» – 218, «Менеджмент» – 199 осіб, «Маркетинг»  – 197 осіб, «Журналістика» – 188, «Комп’ютерні науки» – 185.

ТОП-5 найпопулярніших спеціальностей у Львівському університеті за поданням заявок виглядав так: « Філологія» – 5 937 заяв, «Право» – 2 409 заяв, «Психологія» – 2 242 заяви, «Менеджмент» – 1 782 заяви, «Економіка» – 1 775 заяв.

 

Як вважаєте, в чому така популярність?

Передусім варто зазначити, що ТОП найпопулярніших спеціальностей приблизно однаковий загалом у закладах вищої освіти України. Щодо нашого університету, то ЛНУ ім. Івана Франка є лідером вступних кампаній упродовж останніх років. Така популярність загалом пов’язана з тим, що університет дає якісну освіту, яка гарантує працевлаштування випускників, проводить постійну профорієнтаційну роботу на рівні шкіл, коледжів та ліцеїв, співпрацює з Малою академією наук. Окрім того, університет пропонує широку різноманітність освітніх програм та спеціальностей практично в усіх галузях знань.

 

На які спеціальності попит найменший?

Найменше заяв вступники подали на спеціальності  «Музичне мистецтво» (однак тут є своя специфіка, адже є творчий конкурс), «Технології захисту навколишнього середовища», «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Хореографія» (знову ж таки творчий конкурс), «Прикладна фізика та наноматеріали».

 

Чи є спеціальності, які раптово стали дуже популярними, або ж навпаки, мають недобір студентів?

Загалом уже декілька років поспіль спеціальності-лідери у нас приблизно однакові – «Філологія», «Право», «Менеджмент», «Економіка», «Комп’ютерні науки». Впродовж останніх двох років на лідерських позиціях також закріпилась спеціальність «Психологія».

 

Чи були заяви від абітурієнтів, які університет не прийняв і якщо так, в чому причина?

Слід зазначити, що цьогоріч досить значна кількість абітурієнтів отримала відмову в допуску до конкурсу. Це в основному пов’язано  з тим, що вступники, не маючи достатньою кількості балів для вступу, визначених Порядком прийому та Правилами прийому до університету, все таки подали заяви на певні спеціальності  і в результаті отримали відмову в допуску до конкурсного відбору. Окрім того, відмову в допуску до конкурсу могли отримати й вступники, які неналежно оформили мотиваційні листи.

 

Можливо, можете розказати про цікаві програми, які запроваджуєте вперше?

ЛНУ ім. Івана Франка орієнтується на сучасні тенденції ринку освітніх послуг і щороку відкриває нові освітні програми, оновлює чинні. Зокрема, на бакалавраті це «Міжнародна журналістика», «Підприємництво, організація бізнесу та торгівлі», «Квантові комп’ютери та квантове програмування», «Європеїстика», на магістратурі – «Міжнародна безпека і права людини», «Усний переклад двох іноземних мов», «Пристрої та матеріали сенсорної електроніки», «Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія».

User Image
Вікторія Вітер
  • 0
  • 456
Схожі інтерв'ю