Цьогоріч Львівський національний університет імені Івана Франка очолив рейтинг найпопулярніших закладів вищої освіти України за кількістю поданих заяв від вступників на бакалаврат. Про те, що планують на новий навчальний рік у Франковому ВНЗ, яка найпопулярніша спеціальність та скільки студентів вдалося прийняти – читайте у інтерв’ю LMN з першим проректором університету Андрієм Гукалюком.
Скільки абітурієнтів подали заяви до ЛНУ?
Цьогоріч бажання навчатися у Львівському університеті виявили 17 955 вступників. Близько 72% цьогорічних вступників – жінки (майже 13 тисяч осіб). Вступників-чоловіків у 2024 році менше – понад 5 тисяч осіб, що становить близько 28%.
Які спеціальності цього року стали найпопулярнішими? Що обирали абітурієнти?
За підсумками вступної кампанії на бакалаврат до ЛНУ ім. Івана Франка зараховано понад 5 300 осіб, з яких більше 1 700 – на бюджетну форму навчання. Найбільше першокурсників зараховано на спеціальності «Філологія» – 1 060 осіб (факультет іноземних мов 678, філологічний факультет 382), «Право» – 404, «Психологія» – 218, «Менеджмент» – 199 осіб, «Маркетинг» – 197 осіб, «Журналістика» – 188, «Комп’ютерні науки» – 185.
ТОП-5 найпопулярніших спеціальностей у Львівському університеті за поданням заявок виглядав так: « Філологія» – 5 937 заяв, «Право» – 2 409 заяв, «Психологія» – 2 242 заяви, «Менеджмент» – 1 782 заяви, «Економіка» – 1 775 заяв.
Як вважаєте, в чому така популярність?
Передусім варто зазначити, що ТОП найпопулярніших спеціальностей приблизно однаковий загалом у закладах вищої освіти України. Щодо нашого університету, то ЛНУ ім. Івана Франка є лідером вступних кампаній упродовж останніх років. Така популярність загалом пов’язана з тим, що університет дає якісну освіту, яка гарантує працевлаштування випускників, проводить постійну профорієнтаційну роботу на рівні шкіл, коледжів та ліцеїв, співпрацює з Малою академією наук. Окрім того, університет пропонує широку різноманітність освітніх програм та спеціальностей практично в усіх галузях знань.
На які спеціальності попит найменший?
Найменше заяв вступники подали на спеціальності «Музичне мистецтво» (однак тут є своя специфіка, адже є творчий конкурс), «Технології захисту навколишнього середовища», «Музеєзнавство, пам’яткознавство», «Хореографія» (знову ж таки творчий конкурс), «Прикладна фізика та наноматеріали».
Чи є спеціальності, які раптово стали дуже популярними, або ж навпаки, мають недобір студентів?
Загалом уже декілька років поспіль спеціальності-лідери у нас приблизно однакові – «Філологія», «Право», «Менеджмент», «Економіка», «Комп’ютерні науки». Впродовж останніх двох років на лідерських позиціях також закріпилась спеціальність «Психологія».
Чи були заяви від абітурієнтів, які університет не прийняв і якщо так, в чому причина?
Слід зазначити, що цьогоріч досить значна кількість абітурієнтів отримала відмову в допуску до конкурсу. Це в основному пов’язано з тим, що вступники, не маючи достатньою кількості балів для вступу, визначених Порядком прийому та Правилами прийому до університету, все таки подали заяви на певні спеціальності і в результаті отримали відмову в допуску до конкурсного відбору. Окрім того, відмову в допуску до конкурсу могли отримати й вступники, які неналежно оформили мотиваційні листи.
Можливо, можете розказати про цікаві програми, які запроваджуєте вперше?
ЛНУ ім. Івана Франка орієнтується на сучасні тенденції ринку освітніх послуг і щороку відкриває нові освітні програми, оновлює чинні. Зокрема, на бакалавраті це «Міжнародна журналістика», «Підприємництво, організація бізнесу та торгівлі», «Квантові комп’ютери та квантове програмування», «Європеїстика», на магістратурі – «Міжнародна безпека і права людини», «Усний переклад двох іноземних мов», «Пристрої та матеріали сенсорної електроніки», «Стратегічні комунікації та цифрова дипломатія».
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь