Ірина Кравець: “Я не могла дозволити собі здатися у складній для міста ситуації” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
21 Серпня, 16:02
logo-black

Ірина Кравець: “Я не могла дозволити собі здатися у складній для міста ситуації”

Юлія Різничок

У листопаді 2019 року, коли по всій країні розпочався опалювальний сезон, 28-тисячне місто Новий Розділ у Миколаївському районі залишилося без тепла. У цій надзвичайній ситуації міський голова і його заступник пишуть заяви на звільнення. Очільницею міста стає секретар ради Ірина Кравець. Як вдалося вирішити цю непросту проблему, з якими труднощами довелося зіткнутися, вона розповіла LMN.

Це був складний час. Чи у вас виникала думка залишити пост в.о.?

Насправді вибору у мене не було. Новий Розділ – це місто, в якому я живу. Це місто, яке вимагало роботи тут і тепер. Більш як 28 тисяч людей потребували тепла в будинках. 

Міський голова з двома заступниками подали у відставку. Я залишилась на посаді і взялася до виконання обов’язків голови, робила все можливе і неможливе… 

 Знала, що буде непросто, проте відступати від задуманого не збиралася. Адже попереду стільки роботи, яку треба виконати на совість… Хіба ж  можна таке на когось перекладати?

Увесь цей період я спала з телефоном у руках, тому що потрібно було реагувати на кожний дзвінок, на кожен прорив, треба було знаходити допомогу у всьому. 

Про що ви тоді думали?

Життя навчило мене брати на себе відповідальність, незалежно від обставин. Я не могла собі дозволити здатися в складній для міста ситуації. Знову ж таки, доля не посилає нам труднощі, з якими не під силу впоратися. І як би важко не було, треба йти до поставленої мети.

Та не пройшло і півроку, як в країні – нова надзвичайна ситуація.

Так, ще не встигли зняти статус надзвичайної з однієї ситуації, як оголосили іншу – з приводу світової пандемії. Тоді опоненти звинувачували мене у “зволіканні”, але я чітко розуміла, що обережний підхід до справи – найрозумніше рішення.

Завдяки тому, що не піддалася на тиск та не розпочала дезінфекцію вулиць, яку пізніше визнали неефективною, вдалося зекономити для міста мільйони гривень.

Під час пандемії у Новому Роздолі виникла ще одна проблема – загроза припинення водопостачання. Тоді доводилося особисто їхати домовлятися про відновлення робіт та пошуку компромісів.

Я свідомо не інформувала населення про цю загрозу, беручи на себе відповідальність за ризик, щоб люди не мали надлишкового використання води, за яку потім довелося б платити.

Через три місяці виповниться рік, як ви – очільниця міста. Чи були моменти, коли з вашою думкою були категорично не згодні, але потім таки прислухалися?

Це зараз я – виконувачка обов’язків міського голови. А ще депутатка команди «Конкретних справ». І це моя друга каденція. У перші роки з мене насміхалися, коли я пропонувала закласти кошти на стерилізацію собак. Казали, що додатково на дітей не виділяємо. Я ж пояснювала, що стерилізація собак – це, якраз, більше про діточок, ніж про тварин. Вдалося пробити ту глуху стіну. Вже чотири роки в міському бюджеті закладають кошти на це і працює програма регулювання чисельності безпритульних тварин.

Скажіть, напередодні виборів як переконати якісних людей брати на себе відповідальність і йти в політику?

Часто просто запитую себе: хто, як не ми? Коли, як не зараз? Кому можна довірити розвиток свого середовища більше, ніж собі? Це у певні моменти дуже мотивує.

Як мама я розумію, що у роботі до всього потрібно ставитися із терпінням, наполегливістю та бажанням розвивати. Такий підхід варто застосовувати і до бізнесу. Він сьогодні потребує прозорих і чітких правил, сприятливого інвестклімату. 

Буває, коли до мене приходить потенційний інвестор, я йому пропоную ділянки, даю алгоритми дій, максимально сприяю залученню, але з острахом думаю про етап голосування питання на сесії, бо деяким депутатам дуже хочеться, аби їм “вклонялися” та дякували.

Нам неабияк потрібно пояснити людям, що порядний інвестор місту потрібен, а дрібним підприємцям не треба боятися конкуренції, адже це ж сприятиме і їхньому росту. Над цим також працюю.

 

  • 0
  • 1596
Схожі інтерв'ю