Олена Умеренко: Цей проєкт допоможе захистити наше небо від ворожих ракет та дронів – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
14 Червня, 18:02
logo-black

Олена Умеренко: Цей проєкт допоможе захистити наше небо від ворожих ракет та дронів

1 червня «Нова пошта» разом з Фондом «Повернись живим» запустили акцію «Запакуй небо – прокачай ППО!», в рамках якої планують зібрати 330 мільйонів гривень для підсилення повітряної оборони українського неба. Як довго триватиме акція і що конкретно хочуть придбати на зібрані кошти LMN розповіла Олена Умеренко, очільниця Департаменту соціальної відповідальності бізнесу «Нової пошти».

Чи це перша ініціатива зі збору коштів для ЗСУ від «Нової Пошти»?

Нова пошта допомагає ЗСУ з перших днів війни – ще з 2014 року. Ми закуповуємо військовим підрозділам усе необхідне: від екіпірування, лопат та автомобільних покришок до БПЛА, автомобілів та засобів зв’язку. Також ми разом з українцями донатимо великим фондам на збори, які вони оголошують. Окрім того фінансуємо розробку українських дронів, надаємо логістичну підтримку та матеріально-технічне забезпечення для ДСНС. Так, для Державної служби з надзвичайних ситуацій придбали роботів-саперів для розмінування наших водойм, паралельно займаємося розробкою власних подібних приладів. Ба більше, закуповуємо тренажери в лікарні для реабілітації наших захисників.

Ми забезпечуємо всім необхідним наших мобілізованих співробітників, яких у Новій пошті 3100. Компанія надає їм амуніцію, форму, взуття, аптечки, дрони та інші предмети першої необхідності, а також продовжує виплачувати матеріальну допомогу в розмірі середньої заробітної плати. Додатково надаємо всім співробітникам компанії можливість долучитися до волонтерського руху й допомогти колегам, які захищають країну на фронті. Наш внутрішній волонтерський рух «Свої для своїх» розпочав роботу минулого року. Співробітники в кожному регіоні збирають донати для придбання техніки та транспорту для підрозділів мобілізованих колег, організовують закупівлю й передають на фронт. Щомісяця вони збирають близько 1 500 000 гривень. Компанія підтримує рух комунікаційно, влаштовує додаткове навчання для волонтерів, супроводжує закупівельні процеси, займається доставкою, а також примножує всі збори грошовими внесками до 5 000 000 гривень, залежно від потреб мобілізованих на той момент.

Також у компанії функціонує проєкт «Гуманітарна пошта України», у рамках якого ми власним коштом перевозимо вантажі волонтерів, благодійників та будь-яку допомогу на фронт або у прифронтові регіони. Загалом від 24 лютого минулого року ми інвестували в перемогу вже понад 670 млн грн.

Але якщо говорити про збори, які ми ініціювали як компанія — то так, проєкт «Запакуй небо — прокачай ППО!» – це перша така активність. Проєкт триватиме приблизно 6 місяців, протягом яких ми плануємо зібрати 330 млн грн на потреби сил ППО, які захищають наше небо від ворожих ракет та дронів. Ці кошти підуть на забезпечення Повітряного командування «Центр» сучасними засобами зв’язку й рухомими пунктами управління.

На що конкретно збираєте ці кошти?

На комплексні апаратні зв’язку. Це мікроавтобуси, які повністю забезпечені найсучаснішим обладнанням та засобами зв’язку для створення стійкої системи управління. Також на рухомі командні пункти: вантажівки з обладнаним робочим та житловим контейнерами, для цілодобового виконання бойових завдань силами ППО.

Крім цього, на телерадіокомунікаційні комплекти для мобільних вогневих груп, які забезпечують стійкий і безперебійний зв’язок із командуванням, якісну взаємодію з іншими підрозділами сил оборони. А також на носимі комплекти зв’язку та управління. Це захищені кейси, які безпечно та просто транспортуються і легко розкладаються у сучасний мобільний командний пункт. Більше деталей про проєкт – шукайте на сайті.

Чому обрали фонд «Повернись живим» і чому саме засоби зв’язку для сил ППО?

«Нова пошта» співпрацює з Фондом «Повернись живим» вже майже 9 років. За цей час ми, зокрема, надавали організації безкоштовні логістичні послуги. Упродовж 2022-2023 років ми посилили співпрацю з Фондом і почали підтримувати організацію також донатами. За понад рік повномасштабного вторгнення «Нова пошта» задонатила через «Повернись живим» на потреби Сил оборони 7 мільйонів гривень.

Світогляд та цінності «Нової пошти» і «Повернись живим» на 100% збігаються, а отже, ми рухаємось в одному напрямку. І цей напрямок — допомога країні заради перемоги.

Саме тому ми й обрали підтримку сил ППО, які входять до Повітряних сил ЗСУ. Завдяки спільно акумульованим 330 мільйонам гривень, реакція на загрозу з неба зменшиться з хвилин до секунд. Проєкт «Запакуй небо — прокачай ППО» допоможе модернізувати зв’язок сил ППО та забезпечити оборонців нашого неба рухомими командними пунктами.

Як саме відбуватиметься збір коштів?

Проєкт «Запакуй небо – прокачай ППО!» триватиме близько 6 місяців, протягом яких ми плануємо зібрати 330 млн грн на покращення зв’язку сил ППО. Механіка збору наступна: ми перераховуємо на користь проєкту частину коштів від продажу пакування. Це особливе, лімітоване пакування — брендовані під проєкт коробки, а також пакети та конверти для документів. До фонду «Повернись живим» перераховуються 10 грн від продажу кожної такої коробки та 5 грн — від продажу пакета чи конверта для документів.

Також на рахунок проєкту ми перераховуємо 10 грн від кожної доставки або відправки з поштомату.

Кожен охочий може відправити донат на будь-яку суму через лендинг проєкту, застосунок «Нової пошти» або безпосередньо у відділенні. За динамікою збору можна стежити в режимі реального часу тут.

Розмовляла Юлія Аронова

  • 0
  • 1238
Схожі інтерв'ю