Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
25 Червня, 12:31
logo-black

Павло Бакунець: «Мій бос – моя громада»

Софія Мінджоса

Міський голова Яворова Павло Бакунець – наймолодший мер в Україні. У 24 роки його обрали депутатом міської ради, у 27 він вже обійняв посаду мера. А тепер, у 32-річному віці, Павло вирішив балотуватись до Верховної Ради України.

Говоримо з посадовцем про те, як змінилося його життя після виборів до міської ради та про плани на майбутнє.

Як у 27 років наважилися стати мером?

Два роки тому у нас була зустріч випускників. Класна керівничка принесла малюнки, які ми зробили у десятому класі. На них тоді зображали свою мрію – те, ким хочемо стати в майбутньому. Вона закрила наші прізвища, аби ми вгадували, де чий малюнок. Бо ж усі вже забули, що тоді малювали. На моєму малюнку був білборд, автомобіль тієї марки, що у мене зараз, та я у костюмі з портфелем. Бажання стати політиком – це й  справді була моя мрія з дитинства.

Я в школі добре вчився, закінчив її з відзнакою. Був членом шкільного парламенту, завжди брав участь у шкільних заходах, вів різні свята. Після школи вступив на гуманітарний факультет Українського Католицького Університету. Там досконало вивчив англійську  мову. Саме в університеті в мене сформувалися високі моральні цінності та віра в Бога і людину. Я думаю, що на будь-якому підприємстві чи в взагалі в державі найважливішим є людина. Тому зараз стараюся створювати у Яворові всі умови для того, аби людям було комфортно тут жити.

Під час навчання в УКУ мав змогу один семестр провести в Німеччині. Ступінь магістра отримав на історичному факультеті Львівського університету.

Після навчання не хотіли залишитися у Львові?

Ні, я завжди хотів працювати у Яворові і розвивати його. Тому повернувся в рідне місто і став приватним підприємцем – надавав рекламні послуги. Паралельно займався громадською діяльністю. Ми вирішили створити молодіжну організацію при одній з міських церков. Зараз вона називається «Молодь Яворівщини» і охоплює вже все місто та навіть довколишні громади.

У 24 роки мене обрали наймолодшим депутатом міської ради. Так як я добре знав англійську мову, то почав займатися міжнародними проектами. Ми тоді виграли грант на реконструкцію площі Ринок та Народного дому. Я писав різні звіти і відвозив їх до Польщі, для мене це був дуже цікавий досвід. Після Революції гідності мене обрали секретарем ради, а за деякий час сталася трагедія –  передчасно помер тодішній мер.  Я рік виконував його обов’язки. За той час зрозумів, що мені під силу стати мером і розвивати Яворів.

Любите свою роботу?

Дуже люблю і ціную. І завжди пам’ятаю те, що її мені подарувала яворівська громада – мій теперішній бос. Вона дала мені кредит довіри і дозволила управляти нашим містом. Я дуже вдячний своїм землякам за це.

6h6a3008

Як люди ставилися до молодого мера?

Старше населення та люди, які вже чогось досягли, – скептично. Вважали, що я замолодий. Тому перші два роки було трохи складно, мусив постійно доводити, що я гідний цієї посади. Пам’ятаю, як ми перерили дорогу на центральній площі, щоб зробити нову. Люди тоді були шоковані. Казали, що десятиліття Яворів ніхто не переривав, а я тут таке витворяю. Зате тепер вони дякують і тільки запитують, коли і на їхній вулиці дорогу поміняємо.

Як відреагували батьки та дружина?

Батьки не здивувалися, коли я став мером. Знали, що я про це мріяв завжди. З дружиною ми  довго зустрічалися, а одружилися, вже коли я обіймав свою посаду. Вона підтримує мене в усьому.

Як за ці роки, відколи стали мером, змінилося ваше життя? Чи стали ви іншими?

Зранку прокидаюся від того, що до мене дзвонять люди і просять допомогти, бо у них щось сталося. Буває, навіть додому приходять. Останні два роки Яворів потерпає від стихійних лих – то буревій комусь пошкодив дах, то сильні зливи підтопили будинки. Люди навіть о 6-й ранку приходили до мене і просили допомогти.

На посаді мера я зрозумів, що зобов’язаний зробити життя людей комфортнішим. Став більш дисциплінованим. Тепер я думаю не лише про якісь сімейні проблеми, а й про всіх людей.

Які основні проблеми є у Яворові?

Ще з римських часів основними ознаками цивілізації були дорога, водопостачання та каналізація. Хоч ми зараз і живемо у ХХІ столітті, та ці всі важливі речі, на жаль, для нас часто є недоступними. І не лише Яворові, так є в багатьох громадах. Крім того, у нашому місті немає дитячих садків з нормальними умовами. Всі розташовані у старих будівлях.

Воду ми беремо з джерела, яке розташоване за 20 кілометрів. Стару  іржаву трубу треба міняти на пластикову. Для цього вже є всі документи, але немає коштів. Роботи коштують майже 90 мільйонів гривень, а наш річний бюджет становить 20. Тобто ми ніяк не можемо покрити такі витрати.

Щодо каналізації, то очисні споруди у місті повністю відсутні. Ми вже маємо всі документи на земельну ділянку для  будівництва очисних споруд,  зробили проектно-кошторисну документацію. Це коштує 80 мільйонів. Хоч грошей поки немає, ми почали роботи. У цьому нам допомагають депутат Верховної Ради Олег Березюк та міністр екології Остап Семерак. Зараз будівництво вже розпочалося, однак процес буде тривати кілька років.

kopyya-dsc_000

Назвіть ваші основні досягнення на посаді міського голови.

Колись на Яворів говорили «ямовів», так багато тут було ям. Та зараз ситуація кардинально інша. Я завжди мріяв, щоб кожна яворівчанка без проблем могла взути підбори, взяти дитину з коляскою і гуляти вулицею. Тому ми з командою відновили багато доріг. Робимо повну реконструкцію – замінюємо всі внутрішні мережі, водовідведення, водопостачання, освітлення, газопровід, а тоді вже накриваємо це асфальтом і бруківкою. Половину міста вже зробили і незабаром приступимо до іншої. Вже заповнили всі документи, провели тендер. Крім того, ми створили велодоріжку по всьому місту. Тепер велосипедисти можуть їздити безпечно.

Для мене дуже важливо відроджувати традиції Яворівщини. Тому в нас зараз проходить безліч культурних заходів, серед них найпопулярніші – це фестивалі Яворівська Писанка та Яворівський пиріг.

Зараз я налагодив співпрацю з шістьма європейськими містами. А цей процес дуже непростий і займає декілька років. Часто іноземці думають, що ми інші, чимось гірші. Але коли вони приїжджали у Яворів, то переконувались, що це європейське місто зі схожими до їхніх цінностями.

Наша молодь кожного року їздить в Польщу. Я домовляюся про різні можливості для їхньої реалізації закордоном. Зараз ми співпрацюємо з Польщею, Німеччиною та Словаччиною, хочемо долучити до співпраці США.

Які у вас плани на майбутнє?

Я вірю, що виправдав надію яворівчан і вони не розчарувалися в своєму виборі. Ми з молодою командою робимо реальні та якісні зміни в місті. Але я хочу представляти інтереси ширшого кола людей. Тому прийняв рішення балотуватись до Верховної Ради України. Я вірю, що молоді  політики зможуть створити нове суспільство, побудоване на європейських правилах та українських цінностях.

Я їжджу по довколишніх громадах, спілкуюся з мешканцями і розумію, що вирішити їхні проблеми на місцевому рівні просто неможливо. Потрібно правильно розподіляти кошти державного бюджету, для того, щоб всі громади рівнозначно розвивалися.

  • 0
  • 1825
Схожі інтерв'ю