Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
03 Лютого, 17:42
logo-black

Володимир Гірняк: «Люди – головний ресурс нашої партії»

Галина Григорчук

Оцінка політичної ситуації в країні, внутрішньопартійні реформи та виборчі перспективи – у розмові із депутатом Львівської облради, керівником Координаційної ради «Громадянської позиції» Володимиром Гірняком.

Пане Володимире, віднедавна «Громадянська позиція» – із новим очільником. З’їзд обрав вас головою партії. Для багатьох це стало певною несподіванкою. Інші ж бачать у цьому залізну логіку, адже львівська організація, одним з лідерів якої ви є, традиційно демонструє найкращі результати на виборах…

— Насамперед хочу чесно зауважити, що результати львівської організації – це не локальний успіх. Просто нам своєю роботою вдалося краще донести до людей ідеї партії, які впродовж багатьох років напрацьовували і культивували усі активні партійці з багатьох регіонів нашої країни. Власне люди з їх високим інтелектуальним, ідеологічним і професійним рівнем – це найкраще, що є в «Громадянській позиції». Переконаний, що такими бійцями ми прийдемо до великих перемог заради України.

Навіть політичні опоненти визнають, що у «Громадянської позиції» потужна команда. Які ще фактори вважаєте необхідними для успіху?

Люди, ідеї, ресурси – ключові компоненти успіху партії, і саме над ними нам слід сконцентруватися сьогодні для результативного її оновлення. Для подальшої ефективної роботи партії корисно серйозно аналізувати прорахунки і недоліки. І тут постає сакраментальне питання: «Що робити»? Базовими для партії є три речі – люди, ресурси, ідеї. Як правило, у таких ситуаціях стоїть питання – з чого почати? Наша відповідь – з усього! У цій ключовій тріаді – люди, ідеї, ресурси – один компонент впливає на інший, проблема з одним тягне вниз усю конструкцію, а успіх – навпаки. Тому не слід сподіватися, що зараз, як за помахом чарівної палички все різко почне змінюватися на краще.

Одразу після обрання лідером партії ви наголосили на модернізації «Громадянської позиції» та на позитивних змінах, які готові внести в організацію.

-У нас уже відбулося чимало позитивних змін – після парламентських виборів зробили висновки і взяли курс на модернізацію партії. За останніх пів року команда «Громадянської позиції» дуже плідно попрацювала. Ми провели кілька важливих семінарів,  на яких обговорили питання місії партії, її стратегію, організаційні питання. Також, що дуже важливо, знайшли спільний знаменник щодо основних пунктів виборчої програми на місцеві вибори. Напрацьовано багато конкретики, яка вже на найближчому з’їзді буде донесена активу партії. Так що ми – у повній «бойовій готовності».

Але, говорячи про партійне будівництво, маємо розуміти, що жодна партія не може бути самоціллю, оскільки кожна справді українська політична структура має бути лише механізмом для реалізації ідей, спрямованих на розвиток нашої держави. Тому я передусім бачу «Громадянську позицію» своєрідною платформою, спираючись на яку активні, патріотичні люди зможуть реалізувати свої ідеї, котрі в результаті покращать життя кожного українця.

Щодо партійного лідерства. Наголошую: я став не головою партії, бо такої посади нема. Маю честь з вересня бути керівником, власне, Координаційної ради партії «Громадянська позиція», яка є колективним органом.

 Наскільки активно впливатиме на функціонування партії Анатолій Гриценко – людина, з якою «Громадянська позиція» асоціювалася багато років?

Анатолій Степанович залишається в раді партії. Вдячний йому, що зголосився надалі допомагати, підтримувати і радити. Досвід і реформи дадуть партії новий поштовх.

У контексті місцевих виборів експерти називають дві дати: травень або жовтень 2020-го. На ваше переконання – коли доцільніше їх проводити?

Для «Громадянської позиції» дата не має значення. Ми не зупиняли партійну роботу після парламентських елекцій і зараз активно працюємо: їздимо, зустрічаємось із людьми, створюємо інформаційні приводи, намагаємося доносити свою позицію через засоби масової інформації. Суттєвою тут є роль Анатолія Степановича як людини, що має незаперечний авторитет для людей. Ми періодично робимо соціологію, і вона дуже оптимістична.

Які базові цінності «Громадянської позиції» вважаєте пріоритетними?

— Державництво, професіоналізм, системність. Ми вже давно слідуємо цим пріоритетам. Проте, як я вже наголошував, нас чекає оновлення. Власне, ідеологічне також. Нині працюємо над новою «дорожньою картою» партії – тоді і донесемо громадськості новини.

Що ключове у короткостроковій перспективі для партії?

— З чого почали – з моніторингу активу організації.  Також зараз інтенсивно залучаємо нових, активних людей до роботи. Ну і що ще важливо –  обов’язково братимемо участь у місцевих виборах. Маємо намір зайти у ради всіх рівнів. Бо лише за такої умови матимемо можливість позитивно впливати на процеси у державі і безпосередньо на місцях.

Одна із тез, які ви озвучили після обрання: «Нові виклики – оновлена команда». Можете її дещо розшифрувати?

У нинішній політичній ситуації важливо знайти свою ідеологічну нішу. Не впадати з одного боку в критиканство, а з іншого – не йти у фарватері популярних на даному етапі політичних проектів і не закривати очі на все, що робиться непрофесійно і може зашкодити державі. Ми приймаємо нові виклики і відкриті до спілкування з усіма, кому не байдужа доля країни. І власне у цьому контексті з приємністю мушу відзначити, що таких небайдужих у нас дуже багато.

Говорячи ж про нові суспільні виклики, треба бути чесними не перед політичними трендами, а насамперед перед здоровим глуздом. Гріхи старої влади не можуть бути індульгенцією для нової. Якщо боротьба з корупцією – це лише гасло, то не має значення прізвище президента. Наша позиція проста і зрозуміла: доки злодії не сидітимуть по тюрмах, доти не можна вірити у щирість намірів тих, хто декларує боротьбу з корупцією. Бо на моє переконання, державу будує кожен з нас. Але важко збудувати навіть маленький будиночок, якщо у тебе з-під рук постійно щось крадуть.

Фото: Дивись.інфо.

 

  • 0
  • 806
Схожі інтерв'ю