Володимир Гірняк: «У кандидатів від «Громадянської позиції» вимагаємо дві речі: порядність і професійність» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
18 Вересня, 14:43
logo-black

Володимир Гірняк: «У кандидатів від «Громадянської позиції» вимагаємо дві речі: порядність і професійність»

В Україні почалася перевиборча кампанія. Про специфіку цих виборів та роль «Громадянської позиції» в них – у розмові із головою Координаційної ради ГП Володимиром  Гірняком.

Ви як представник «Громадянської позиції» в обласній владі оцініть, наскільки ефективною ця каденція були для вашої партії.

– За декілька місяців до минулих місцевих виборів нашій партії давали невтішні прогнози – в межах 2 відсотків голосів. Зараз ми маємо приблизно 7 в місті, 10 – в області. А на той час ситуація була значно гірша. Але ми спільною роботою з партійцями здобули, як на мене, дуже хороший результат. Отримали 200 депутатів усіх рівнів. Це депутати селищних рад, районних рад, 8 депутатів обласної ради та 7 депутатів міської ради. Крім гарного результату, це була ще велика відповідальність. І ми з моїм колегою, керівником обласної організації Анатолієм Забарилом, спочатку насправді дуже хвилювалися. Але я дуже радий, що за тих п’ять років нам не було соромно за наших однопартійців. Ті рейтинги, які маємо, та довіра, яку нам дали люди на місцях, свідчать, що нами були правильно вибрані стратегія та тактика роботи. І на даний момент це допоможе нам на виборах 25 жовтня.

Це будуть суто партійні вибори. Це неправильне рішення парламенту, бо зараз закон передбачає тотальну партизацію. Зараз фактично будемо мати 50 партійних виборів. Я переконаний, що ми візьмемо голоси у майже всіх громадах. У кінці цього тижня ми оприлюднимо списки з нашими кандидатами. Там багато цікавих якісних людей.

Що за цю каденцію вдалося зробити «Громадянській позиції» в області та у Львові?

– У нас велика і ефективна команда. Кожен на своєму місці професійно займається тим, що добре вміє. Буквально кілька прикладів. Наш партієць Роман Іванців займався комунальними підприємствами у Львівській міській раді, також працював над проблемою зі сміттям. Людина, яка має власний бізнес, керувала юридичною фірмою, але дбає за інтереси громади. Він зараз веде нашу команду у Шевченківський район Львова. Думаю, там буде дуже хороший результат ГП.

Несоромно за секретаря ЛМР Анатолія Забарила. У раді було колосальне протистояння між ЄС та Самопоміччю – він достойно витримав цю напругу, рада далі працювала. За весь час він не нажив статків.

Я чотири роки працював заступником голови обласної ради – боровся з олігархами. Ми цю боротьбу не виграли, але й не програли. У наступній каденції завершимо ті процеси, які почали. Зокрема, серед наших позитивних результатів –  Будинок воїна, який був антиукраїнським кублом. Мене визнали ворогом Росії, але тепер він має зовсім інший вигляд. Долучилися також до облаштування перинатального центру, на який була витрачена суттєва сума коштів. Мав честь очолювати робочу групу по вивченню діяльності комунальних закладів. Ми взялися за деяких недбалих керівників. Побачили, як та система прогнила. За три місяці роботи ми зекономили 3 мільйони гривень для обласного бюджету. За таку діяльність й поплатилися посадами.

Це так, якщо коротко резюмувати, бо говорити можна довго як за себе, так і за інших членів команди «Громадянська позиція».

Ви перевіряли роботу комунальних підприємств. Якщо її визнавали неефективною, то шукали заміну керівникам, оголошували конкурс. Чи зі зміною керівництва побачили покращення в роботі закладів?

– Ми розворушили великий мурашник. Коли вперше несподівано, без попередження, приїхали на наші комунальні заклади, побачили там колосальні зловживання. Я очолював робочу групу, взяв представників бюджетної комісії, нашого управління комунальної власності, журналістів  та громадських діячів.
Ми відвідали їх у п’ятницю, а в понеділок – під моїм кабінетом було три пікети, на мене намагалися тиснути. Але я не піддаюся тиску в тих питаннях, в яких впевнений у своїй правоті. До мене прийшли батьки дітей одного спеціалізованого закладу. Ми ж їм показали математично, скільки керівник цієї установи крала в їх дітей грошей.

Проблема у комунальних закладах існує в двох аспектах. Перший – просто крадуть. Другий – безгосподарність. Один керівник сказав: «Пане Володимире, я ж не крадій». «Так, але, на мою думку, ви працюєте неефективно, – відповів йому. – Як так: рентабельність на приватних підприємствах складає 15-20 відсотків, у вас – 1,5-2?» Інший керівник при журналістах питає: «А скільки треба?»

У комунальних підприємствах – багато мертвих душ. Там потрібні зміни. Подивіться, Дрогобицький музей в Нагуєвичах – з новим керівником ожив, приємно подивитися. Також музей Франка. Перинатальний центр отримав правильне призначення керівника. Також вдале кадрове призначення у Львівській інфекційній лікарні – під час пандемії медики там працюють, як годинники.

Які плани у «Громадянської позиції» на подальшу роботу?

– Зараз маємо сформувати достойні фракції в Львівській обласній раді та Львівській міській раді. По соціології побачимо, яка ситуація по міському голові. На минулих виборах я набрав майже 12 відсотків голосів, бачу, що люди звертаються з підтримкою. Я буду балотуватися, якщо побачу, що перемагаю, а не так, аби собі побавитися. У кандидатів від “Громадянської позиції” вимагаємо дві речі: порядність і професійність. Особу з подвійним дном підтримувати не будемо.

От подивіться, чинна влада прийшла на хороших гаслах. І толку? Вони не вміють працювати. Коли ти сідаєш в крісло, керувати треба з першого дня. До кінця року маємо сформувати бюджет обласний, міський, районні бюджети, бюджети ОТГ. Треба визначити пріоритети, плани, провести кадрові рішення. Якщо людина тим ніколи не займалася і не має в тому поняття, то вона просто не справиться.

Якщо ви кажете про людей з досвідом, то від вас, треба розуміти, свіжих облич не буде?

– Будуть. У наших списках не буде людей, які просто гарно виглядають та говорять. Там будуть люди, які вже чогось досягли, не обов’язково у політиці. Наприклад, з нами на вибори йде атовець Володимир Лазор, який професіонал у своїй справі. Він чітко знає, чим буде займатися. Чи ще один кандидат – підприємець, соціально відповідальна людина, яка в районі будувала церкви, допомагала людям. Має великий авторитет. Каже: «Ми підемо з вами, але не будемо голосувати за неправильні рішення». Кажу йому: «Ми про таке ніколи й не просимо». Мені не соромно за жодне рішення, до якого мав дотичність.

Зараз діє імперативний мандат. Якщо буде людина погано працювати, красти, мені, Анатолію Забарилу та Андрію Білоусу вистачить сил виключити її з депутатства.

Вам не здається, що імперативний мандат – це шлях до диктатури?

– Я не вважаю, що це правильно. Був прийнятий жахливий виборчий закон – і з точки зору формування списків, тотальної партизації, виключення депутатів. Тепер ж можна депутата виключити, бо прийшов не в тій краватці. Ми цей закон будемо використовувати лише в тому випадку, коли депутат буде неякісно виконувати свою роботу.

Чи маєте у майбутніх планах якісь великі інфраструктурні речі на Львівщині?

– Коли починаємо називати якісь стратегічні конкретні речі – це пусті балачки. Просто треба ефективно працювати. Маємо команду людей, яка готова взяти на себе відповідальність за владу по Львівщині та у Львові, по багатьох ОТГ. Рейтинги зросли, бо ми показували ефективну роботу. У нас і надалі працюватимуть якісні люди з моральними принципами та професійні. До нас приходить підприємець: «Я йду в обласну раду. Не йду красти. Знаю, в якій хочу працювати комісії і хочу допомогти діткам. Буду «вибивати» кошти, аби дітей з області забирати з вулиць і скеровувати в спорт». Люди розуміють, що мають робити.

Фото: надане ГП

  • 0
  • 875
Схожі інтерв'ю