Іринка, яка народилася 480-грамовою, відсвяткувала перший день народження | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Іринка, яка народилася 480-грамовою, відсвяткувала перший день народження
16 Липня, 19:59

Іринка, яка народилася 480-грамовою, відсвяткувала перший день народження

У Львівському неонатологічному центрі сьогодні святкували перший рік від народження пацієнтки Іринки, яка народилася на 23 тижні вагітності. Важила 480 г. Це найменша дитинка, яку вдалося виходити львівським лікарям.

Дівчинка народилася разом з братиком, який одразу помер. Від Іринки, коли їй був тиждень, відмовилися батьки, передає Zaxid.net.

«У нас тут дуже багато лежить діток, чиї батьки знають, що маємо таку пацієнтку. Вони постійно щось приносять, питають, що потрібно. Уваги отримує багато. Дуже ми її всі любимо, до неї звикли. Іринка – така дитина, що йде на контакт, дуже любить, коли з нею спілкуються, — розповідає медсестра відділення патології недоношених дітей Наталія Шуліга.

Нагадаємо, що дитинка народилася з незрілістю нервової системи, легень, серця, нирок, органів травлення, імунної системи. Вона погано бачила та чула. Зараз усе розвивається – зір, слух. Цілий рік Іринка перебувала під наглядом лікарів – три місяці її виходжували у відділенні інтенсивної терапії, згодом доглядали у відділенні патології передчасно народжених. Важить іменинниця 7 кг.

“Вона має затримку психомоторного розвитку рівно на той період, що була недоношена. Але не має дитячого церебрального паралічу, це адекватно емоційно розвинена дівчинка. І так, вона зараз потребує окулярів, бо вона має косину. Але ми уникнули ринопатії недоношених, яка може викликати сліпоту – і це дуже важливо», — додає завідувачка відділення патології недоношених дітей Ольга Децик.

У свій перший день народження Іринка приймала гостей із подарунками.

“Принесли одяг такий, актуальний на сьогодні, на жарку погоду. На майбутнє нічого не купували. Взуття, шкарпеточки, іграшки, підгузки, кульки. Ну, сльози, більше ніяких поки що емоцій”, — розповідає гостя Ірина Губецька.

А незабаром Іринку мають перевести до будинку маляти. Медики сподіваються, що її удочерять.

Фото: ЛОКЛ

Відео