Із 1 липня окремі категорії пенсіонерів отримуватимуть вищу пенсію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Із 1 липня окремі категорії пенсіонерів отримуватимуть вищу пенсію
28 Червня, 20:07

Із 1 липня окремі категорії пенсіонерів отримуватимуть вищу пенсію

Дві тисячі гривень – такою з 1 липня буде пенсія для українці, які мають великий стаж, але отримували невисоку заробітну плату. Липневе підвищення стане п’ятим з початку пенсійної реформи.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пояснив, що пенсію підвищать всім, хто має великий стаж, але заробляв небагато. У жінок стаж повинен перевищувати 30 років, а у чоловіків – 35. Їх пенсія зросте до 2000 гривень.

Пенсії підвищаться приблизно у 2,5 млн осіб.

Перше після впровадження пенсійної реформи підвищення пенсій відбулося в жовтні 2017 року. Тоді провели перерахунок для 10,5 млн пенсіонерів. Їх пенсії зросли майже вдвічі. У січні 2018 го і 2019 го збільшили виплати військовим пенсіонерам. А в березні запустили автоматичну індексацію пенсій.

 

“Ми впровадили новий механізм, який передбачає, що пенсії будуть щорічно індексуватися і підвищуватися на рівень співвідношення 50% зростання середньої заробітної плати і 50% інфляції. І це дасть можливість пенсій осучаснюватися на постійній основі”, – зазначив голова правління Пенсійного фонду Євген Капінус.

Відео