Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ізюм знищений практично на 80% – мерія
03 Квітня, 13:18

Ізюм знищений практично на 80% – мерія

Місто Ізюм на Харківщині від початку березня заблоковане російськими окупантами. В ньому немає ні електрики, ні тепла, ні води, а житлова забудова знищена практично на 80%.  Інформує в інтерв’ю заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін “Укрінформу”.

«Ізюм, який в області славився величезними та смачнющими полуницями і не має жодного військового об’єкта, перетворився на суцільну руїну. Мешканці стали заручниками в руках ворога, який не надає гуманітарних коридорів і відмовляється пропускати продуктові вантажі та медикаменти. Скільки протримаються люди в таких умовах, можна припускати дуже приблизно.», — коментує Мацокін.

За словами Мацокіна, у житлових будинках “складалися” цілі під’їзди, від шкіл позалишалися тільки “коробки”.

Він розповів, що до авіаударів та масованих артилерійських обстрілів російські окупанти зв’язувалися з Ізюмським міським головою Валерієм Марченком, але він на їхні пропозиції не пристав.

«6 березня нас почали інтенсивно бомбардувати. Ми вже знали, що в районі Гончарівки, Пісок, залізничного вокзалу знаходяться окупаційні війська. У місті на той час уже були підірвані всі автомобільні мости через річку Сіверський Донець, залишався тільки пішохідний міст. Ми (міська влада) перебували в центральній частині під українським прапором. Почалося нищівне бомбардування з літаків, ракетами, з артилерії, з мінометів. І це відбувалося доба за добою.

Незрозуміло, яка там могла бути військова логіка. Знищували все. Меморіали, присвячені Другій світовій війні, дитячі садочки, ліцей, медичні та соціальні заклади…» — доповідає про ситуацію у місті заступник.

За словами Мацокіна, частина людей виїхали з Ізюма. Наразі влада вважає, що в Ізюмі та селах у передмісті – це Кам’янка, Суха Кам’янка, Топальське – заблоковано і потребують негайної гуманітарної допомоги від 15 до 20 тисяч осіб.  

Схожі новини