Його команда першою пересадила людині нирку свині: Львів відвідав легендарний трансплантолог | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Його команда першою пересадила людині нирку свині: Львів відвідав легендарний трансплантолог
25 Травня, 14:18

Його команда першою пересадила людині нирку свині: Львів відвідав легендарний трансплантолог

Два дні у Першому медичному об’єднанні Львова провів Роберт Монтгомері – трансплантолог зі світовим ім’ям, директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. За цей час він встиг не лише прочитати лекції для лікарів, а й взяв участь у трьох пересадженнях нирки, які виконувала команда наших трансплантологів. Досвід, яким поділився професор, без перебільшення – безцінний, як і перспективи нашої співпраці. Про це повідомили у медичному закладі.

Саме він з командою Хопкінса колись задумали і реалізували ідею перехресного донорства, виконавши у 2010-му році ДЕСЯТЬ трансплантацій за один день! Цей день і вклад проф. Монтгомері і зафіксований у Книзі рекордів Гіннеса, – розповідають у медзакладі.
За збігом долі, професор Монтгомері сам живе з донорським серцем. Після септичного шоку в Аргентині у 2017-му році він пережив сім зупинок серця та місяць пролежав у комі. Роберт каже: це стало переламним моментом не тільки в його житті, а, можливо, і в трансплантаційній науці. Адже він зрозумів – майбутнє за ксенотрансплантацією, коли не потрібно буде чекати чиєїсь смерті, щоб вижити.

Так, у вересні 2021 року, команда під керівництвом Роберта Монтгомері здійснила першу ксенотрансплантацію нирки людині. Орган генетично модифікованої свині отримав пацієнт, у якого діагностували смерть мозку та який мав порушення функції нирок. І це стало проривом в світі трансплантології, – зазначають у медзакладі.

За майже 30 років роботи професор Монтгомері зробив більше двох тисяч трансплантацій. Його американська команда лікарів Джона Хопкінса в сумі пересадила 3250 органів тільки за минулий рік. Наступним кроком розвитку стає методика пересадки людям органів генетично модифікованих свиней. Це пов’язано із великою чергою на очікування донорського органу.
Відео