Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кабмін визначився, що робити з тілами російських окупантів
06 Березня, 19:46

Кабмін визначився, що робити з тілами російських окупантів

Кабінет міністрів України визначив порядок збору, зберігання та передачі тіл загиблих в Україні російських окупантів. Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну від 5 березня.

Зазначається, що постанову прийнято зокрема для недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території України, спричинених наявністю на територіях ведення військових дій непохованих тіл (останків) загиблих.

Згідно з постановою, військові адміністрації разом з органами місцевого самоврядування організовують забезпечення збору тіл.

“Потрібно утворити спеціальні групи у складі представників сил територіальної оборони, Збройних сил, Нацгвардії, Нацполіції, слідчих правоохоронних органів, ДСНС, а також за згодою бюро судово-медичної експертизи, громадських та релігійних об’єднань, громадських організацій, волонтерів та інших.

 

Спеціальні групи потрібно забезпечити патолого-анатомічними мішками для збору та перевезення тіл, гігієнічними засобами і обмундируванням та засобами фотофіксації, спеціалізованим транспортом для перевезення тіл”, – йдеться в постанові.

При Національній поліції створять спеціальний кол-центр для отримання інформації про місця знаходження тіл.

«Тіла потрібно перевозити до моргів. У разі неможливості – до іншого визначеного місця. Після накопичення тіл у моргах буде забезпечено їх доставку до єдиного центру, з якого їх транспортуватимуть в РФ.

 

Передача тіл на територію РФ та тимчасово окуповану територію України здійснюється за участю та сприяння представників міжнародних організацій лише після ідентифікації осіб загиблих, що проводиться не більш як 15 днів», – регламентує документ.

Згідно постанови, невпізнані тіла залишатимуться на зберіганні у рефрижераторах у пунктах їх збору до моменту встановлення осіб загиблих.

Схожі новини