Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Картопля подорожчає утричі – прогноз
09 Жовтня, 15:15

Картопля подорожчає утричі – прогноз

У найближчі 10 місяців картопля, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, подорожчає утричі. Про це у заявив голова Союзу українського селянства Іван Томич, повідомляє УНН.

«Протягом наступних 10 місяців рекордсменами зі зростання цін на продуктовому ринку будуть картопля і яблука», – розповів він.

Картоплю, за словами експертів, все частіше завозять з-за кордону. Зараз на оптових ринках кілограм бульби можна купити не дешевше, ніж за 8 грн. Запасатися продуктом на зиму рекомендують вже зараз.

«За два останні тижні ціни на картоплю в Україні зросли майже на третину. Приблизно на стільки ж виросли і обсяги імпорту картоплі. Цього року Україна вперше почала імпортувати картоплю в період збирання власного врожаю. Ажіотаж довкола найпопулярнішого овоча не вщухає, і ціни зростатимуть далі», – пише ТСН.

Крім того, на думку експертів, зросте вартість  і на хліб – на 20-25%, та свинину. Від 10% до 20% до кінця року. Варто нагадати, що сьогодні вартість свинини в Україні й так є однією із найвищих, в порівнянні із цінами, встановленими на продукт у країнах ЄС. А от заробітні плати і пенсії в Україні менші, розповів експерт.

За словами Томича, споживання свинини в Україні постійно скорочується через зависокі ціни на продукт.

Схожі новини