Ключова вимога польських перевізників, які блокують кордон з Україною, є юридично неможливою – Єврокомісія | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ключова вимога польських перевізників, які блокують кордон з Україною, є юридично неможливою – Єврокомісія
16 Листопада, 15:16

Ключова вимога польських перевізників, які блокують кордон з Україною, є юридично неможливою – Єврокомісія

Одна з ключових вимог польських перевізників, що блокують кордон з Україною є  юридично неможливою. Про це заявив на брифінгу в Брюсселі речник Єврокомісії Адальбер Янз, пише “Європейська правда”.

Зазначимо,  що мова йде про повернення  до практики видавання дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня – до 200 тисяч дозволів на рік.

 

“Будь-яке відновлення системи дозволів чи квот для автомобільних перевезень не є юридично можливим, оскільки це було б несумісним з Угодою про автомобільний транспорт між Україною та ЄС. Ця Угода про автомобільний транспорт, звичайно, була укладена за згодою країн-членів”, – зазначив речник.

Єврокомісія, зазначив речник, може допомогти у обговореннях проблем, що виникли з імплементацією угоди. Окрім того, він повідомив, що якщо польська влада не вирішить проблему блокування прикордонних переходів з Україною, Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі.

Нагадаємо, 6 листопада, на трьох найбільших автомобільних пунктах пропуску («Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин») польські перевізники розпочали свою акцію протесту.

Серед головних вимог поляків – відновлення з боку Польщі практики дозволів для українських перевізників, виключення польських вантажних автомобілів з Е-черги для порожніх автомобілів, які повертаються з України до РП, а також призупинення видачі польською стороною ліцензій для транспортних компаній з капіталом поза ЄС.

Відео