Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Коней не буде»: у Львові заборонили прогулянки на каретах
04 Листопада, 14:43

«Коней не буде»: у Львові заборонили прогулянки на каретах

Сьогодні у Львівській мерії засідала комісія з питань туристичного навантаження. Вона прийняла рішення поки на тиждень заборонити прогулянки на каретах. Причина – інцидент, що трапився у суботу. Тоді сполоханий кінь виїхав на пішохідну частину проспекту Свободи, зніс лавку та травмував 15-річну дівчинку.

«За цей тиждень проведемо ще комісійний виїзд на локацію де утримують коней, перевіримо як відбувається догляд за ними. Наразі, у Львові працюють дві компанії, які надають схожі послуги катання на каретах. Будемо з’ясовувати чи дотримуються вони вимог та норм утримування та виховання коней», – каже Андрій Москаленко із Львівської мерії.

Власниця коня, який налякався вибуху та травмував дівчину, розповідає, що тварина насправді була підготовлена до вибуху питард, але, вочевидь, у той час спалахнуло щось більше.

«Рік часу ми готуємо коней до того, що вони мають виїздити у місто. Вони адаптовані до багатьох шумів і петард так само. Але тут не була звичайна петарда. Це був салют. І вибухнув він за чотири метри від тварин. Вони зреагували. Рушили з місця в бік пішохідної зони. А там глянцеве покриття алей, в цьому всьому відбивалось світло від салюту. На це коні зреагували так як зреагували. Дуже шкода дитини. Зараз постійно контактуємо з батьками. Сподіваємось, що вона одужає. Коня усипили, бо іншого виходу не було, він отримав надто важкі травми обох ніг», – говорить Валентина Банас власниця «Каретного дому».

15-річну дівчинку із Турківського району прооперували. Дитина внаслідок наїзду коня отримала відкритий перелом великої гомілкової кістки, забійно-рвану рану м’яких тканин лівої гомілки та стегна. У дитини була кровотеча, посттравматичний тромбоз підколінної артерії, гостра ішемія лівої нижньої кінцівки. Іншими словами, у пацієнтки була загроза втрати ногу. Лікарі кажуть зараз її стан задовільний, але ризик виникнення різноманітних ускладнень ще зберігається, – пише ZAXID.NET. У свою чергу мер Львова пообіцяв, що міськрада оплатить лікування дитини.

«Дитину терміново прооперували. Загроза втрати ноги була дуже велика. Наразі стан дівчини стабільний, загрози для життя нема», – повідомила в.о. директора ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Нагадаємо, 2 листопада на проспекті Свободи у Львові сполохані коні виїхали на центральну алею. Врізались у лавку, де відпочивали люди. Молода дівчина, яка на ній сиділа, потрапила до лікарні.

Схожі новини