Стрияни в одязі січових стрільців вийшли на захист пам’яток архітектури міста | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Стрияни в одязі січових стрільців вийшли на захист пам’яток архітектури міста
19 Жовтня, 14:42
logo-black

Стрияни в одязі січових стрільців вийшли на захист пам’яток архітектури міста

Вчора, 19 жовтня, у Стрию активісти Української Галицької партії – Оксана Кобрин, Наталія Луковська, Роман Шишко, Андрій Цибульський, Василь Козак та Роксолана Палюк – виступили проти знищення пам’ятки архітектури місцевого значення, збудованої в кінці 19 – на початку 20 століть в стилі необароко на вул. Шевченка, 32, у центрі міста. Вони вийшли на вулицю в одязі січових стрільців, аби привернути увагу до збереження історичної спадщини.

«Ця будівля складається з двох споруд. З давніх-давен в одній її частині був ресторан, в іншій – готель. У час попередніх каденцій її передали у приватну власність. Хто кінцевий власник – наразі невідомо. Але влітку цього року там почали ремонтні роботи. Спочатку змінили дах. Ми мовчали, бо волога, яка потрапляла через діри на ньому, сприяла руйнації. Але на цьому роботи не зупинилися. Тепер майстри взялися за фасад. Збивають усе до цегли, покривають пінопластом. Про збереження автентичного вигляду, звісно, й не йдеться», – розповідає LMN стрийський активіст від УГП Василь Козак.

На ці ремонтні роботи власник будівлі немає дозвільних документів, припускають стрияни.

«Теперішня влада на це закриває очі. Тому власник кав’ярні намагається якнайшвидше усе зробити, аби встигнути до виборів, коли влада зміниться. Будівля розташована за 40 метрів від міської ради. Питаю у міського архітектора, чому не реагують. Каже: не маю повноважень», – додає Василь Козак.

У приміщенні колишнього ресторану зараз працює «Євро секонд-хенд».

Стрияни ж зазначають, що це не єдиний випадок, коли у їх місті доводиться відстоювати історичні споруди, які намагаються зруйнувати.

Фото: Фейсбук

Відео