Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Кожна 5-6 сімейна пара на Львівщині – безплідна
24 Вересня, 17:26

Кожна 5-6 сімейна пара на Львівщині – безплідна

Майже кожна 5-6 пара в Україні та по області є безплідною. Про це під час інтерв’ю Tvoemisto.tv розповіла директорка Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська.

«Наші пацієнти вже в дуже молодому віці мають багато проблем – від захворювань ендокринної системи до непрохідності чи відсутності маткових труб», – каже вона.

Серед основних причин безпліддя вона називає проблеми з ендокринною системою. До прикладу, порушенням роботи щитоподібної залози, метаболічний синдром, ожиріння.

«Перша й основна причина – неправильне харчування підлітків. Крім того, зараз зростає статистика чоловічого безпліддя. Раніше був міф, що захворіти може тільки жінка, проте зараз ситуація практично рівна. Тому якщо пара не може завагітніти, потрібно обстежитися обов’язково обом. У чоловіків діагностика проходить легше, але лікування триває довше», – додаєм Марія Малачинська.

Аби попередити безпліддя необхідно дбати про репродуктивне здоров’я ще з підліткового віку, зокрема ходити на профілактичні огляди до дитячих гінеколога й уролога. Перший візит лікарка радить зробити ще у 11-12 років.

Фото: implant-ivf.com

Схожі новини