Козицького – у відставку: громадськість проситиме Зеленського звільнити голову ЛОВА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Козицького – у відставку: громадськість проситиме Зеленського звільнити голову ЛОВА
27 Жовтня, 21:20
logo-black

Козицького – у відставку: громадськість проситиме Зеленського звільнити голову ЛОВА

Сьогодні, 27 жовтня, восьмий раз під Львівською ОВА відбувся мітинг «Спочатку дрони – потім стадіони». Цього разу попри дощову погоду зібралось близько 150 людей. Серед пікетувальники були військові, волонтери і навіть діти. Кожен з них прийшов під ЛОВА через бажання скасування некритичних витрат та цільове спрямування коштів на потреби армії. 

Лідер цієї ініціативи волонтер Святослав Літинський почав мітинг із порівняння витрат Львівської міської ради та обласної військової адміністрації.

«Цього тижня ми були запрошені у Львівську міську раду, адже у представників влади були питання, чому ми не йдемо пікетувати під інші ради. Перш за все, там ми стояли не на вулиці під дощем, а нас запросили всередину. Два заступники і керівники департаментів підготували для нас звіт. Я навіть встиг перевірити деякі із цих цифр. Міською радою заплановано 1 мільярд допомоги армії, обласною військовою адміністрацією – лише 96 мільйонів на  допомогиу армії. Це є в 10 разів менше, ніж у міській раді, однак в міській раді вдвічі більший бюджет. Тобто якщо в ЛМР заплановано мільярд – то у ЛОВА  має бути 500 мільйонів. Міською радою передано 257 дронів, до кінця року це число має зрости до 3 тисяч. ЛОВА передали 0 дронів, а купили чи два чи чотири дрони для навчання дітей. Закуплено і передано різного майна на 127 мільйонів, безпосередньо передано коштів 389 мільйонів. Разом понад 500 мільйонів вже використано міською радою. Виглядає ніби я виступаю захисником ЛМР, однак я порівнюю обʼєктивні цифри. У відсотках до бюджету ЛМР заплановано 7,3 %, ЛОВА – 1,3 %. Це в 5,6 разів менше по відсотках”, – розповів Літинський.

Після висвітлення організатором мітингу цієї актуальної статистики, усі присутні почали активно скандувати «Ганьба».

Через 15 хвилин після початку мітингу до пікетувальників вийшов заступник голови облдержадміністрації Тарас Грень.

«Дякую Літинському за те, що надіслав мені запити і вони зараз на розгляді. Думаю, що на наступному тижні буде відповідь. Стосовно членів комісії на сьогоднішній день у нас є два запити стосовно двох осіб про включення до членів комісії від пана Літинського та запит на включення ще трьох осіб від ГО Уляни Кузик. Це питання буде розглядатись на наступному тижні. Однак найбільш ймовірний варіант, що всі ці особи будуть включені до членів комісії. Питання із запиту про те, скільки дронів закупила ЛОВА зараз на розгляді. Я думаю, що вся ця інформації буде на наступному тижні у порядку офіційної відповіді. Наразі на підписі у начальника ЛОВА розпорядження про додатково виділені 50 мільйонів. Як людина військова можу сказати, що це те, що ми можемо зробити на сьогоднішній день», – пояснив Тарас Грень.

На питання від мітингувальників про те, як Тарас Грень оцінює роботу ЛОВА він відповів, що він її ніяк не оцінює. У відповідь пікетувальники продовжили скандувати «Ганьба» та «Козицького у відставку».

По тому Святослав Літинський прозвітував про те, які кроки вже зроблено.

“Наразі ми знову написали звернення до уряду, далі в нас на одному з мітингів були присутні народні депутати, які мали завдання дослідити, чому можна будувати стадіони. Депутатка Наталя Піпа написала звернення до уряду, щоб скасувати конкретне речення в законі, яке дозволяє будувати стадіони у воєнний стан. Окрім того, ми зробили відеозвернення до президента, на яке чекаємо відповідь. Також ми надіслали звернення в Генштаб, оскільки він має право перевірити всю діяльність ЛОВА. Тут, можливо, Генштаб створить комісію, а, можливо, скаже, що ми помиляємось, а ЛОВА правильно робить. Ми не знаємо, однак чекаємо відповіді», – розповів Літинський.

Після цього він запропонував написати петицію до президента про відставку начальника ЛОВА Максима Козицького. Відбулось голосування, де всі пікетувальники підняли руку за створення петиції. 

«Як резолюцію мітингу я разом із юристами підготую і подам таку петицію, адже Максиму Козицькому я писав ще в серпні про те, що такі витрати є некритичними, просив відслідкувати процес забезпечення армії грошима, однак його дії, на мою думку, неналежні», – підсумував Літинський.

Попередньо наступний мітинг заплановано на наступну пʼятницю, деталі організатори повідомлять у фейсбук групі.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео