Козицький пояснив, за яких умов розірве Меморандум з фондом Гринкевича | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Козицький пояснив, за яких умов розірве Меморандум з фондом Гринкевича
09 Січня, 11:30

Козицький пояснив, за яких умов розірве Меморандум з фондом Гринкевича

Начальник Львівської ОВА заявив, що готовий розірвати Меморандум про співпрацю з фондом «HOPE.UA» зашкварного львівського підприємця Ігоря Гринкевича, якого обвинувачують у мільярдному обкраданні на тендерах Міноборони. Однак для цього йому потрібні докази протиправної діяльності Фонду.

«Якщо на цьому етапі у когось є інформація про можливі протиправні чи шахрайські умисли «HOPE.UA» в особі Ігоря Гринкевича чи інших осіб, які цей фонд представляють, то прошу повідомити не лише мені, але й правоохоронним органам. Якщо такі факти мають місце, то як начальник ЛОВА обіцяю, що вищезгаданий меморандум буде розірваний в односторонньому порядку», – написав він.

Нагадаємо, раніше співробітники Держбюро розслідувань затримали Ігоря Гринкевича на спробі дати хабар у розмірі пів мільйона гривень одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. За ці гроші посадовець мав сприяти поверненню майна, вилученого у компаній бізнесмена під час розслідування кримінального провадження.

«Кілька місяців тому ДБР розпочало кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Однак компанії не мали належних потужностей для виготовлення та зберігання майна для потреб Міноборони. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання», – повідомили в ДБР.

Пізніше обвинуваченого бізнесмена взяли під варту.

Як виявилося, компанії Ігоря Гринкевича давно заробляють на тендерах від Львівської ОВА. За словами Максима Козицького, це триває ще з 2012 року. Щоправда, за тими угодами відкрито два кримінальних провадження, але це не завадило Львівській ОВА працювати з таким підрядником і зараз.

«Тепер щодо підписаних угод з компаніями Гринкевича вже за моєї каденції. Їх було три. Перша угода – школа-довгобуд у смт. Гірник, розпорядження про реконструкцію якої прийняли ще у далекому 2016 році. Договір з компанією Гринкевича підписали у 2022 році. Попередній підрядник, якого обрали ще до мого приходу в ЛОВА, актував роботи, які по факту не були виконані. Компанія Гринкевича не лише у коротші терміни завершила роботи, зараз ми чекаємо сертифікату від ДІАМ, щоб діти вже почали вчитись у ній.

Друга угода – школа-довгобуд у селі Черниця, реконструкцію якої почали ще у 2008 році. Угоду з компанією Гринкевича підписали минулого року. За 3,8 млн гривень замінили вікна, частково утеплили перекриття горища, щоб коробка будівлі банально не руйнувалась.

Третя угода – будівництво центру безпеки громадян у селі Східниця. Попередня компанія не встигала з термінами будівництва і тому ми минулого року змінили її на компанію Гринкевича. Плануємо центр відкрити вже цього року. Все залежить від фінансування», – пояснює Максим Козицький.

Окрім цього всього з Фондом Гринкевича «HOPE.UA» Максим Козицький і в.о. голови Львівської облради Юрій Холод підписали Меморандум про співпрацю щодо створення обласного центру соціальної реабілітації дітей на базі одного з психоневрологічних інтернатів в області.

Тим часом зараз в медіа та соцмережах лідери думок, а також самі військовослужбовці з фронту вимагають, щоб справа щодо обвинувачення Гриневича у крадіжці на понад мільярд гривень була доведена до кінця і той, хто дозволив собі нажитися на війні поніс належне покарання.

Відео