Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Критичними були перші три доби»: 6-річна самбірчанка, яку лікували від хвороби Кавасакі, вже вдома
04 Серпня, 19:56

«Критичними були перші три доби»: 6-річна самбірчанка, яку лікували від хвороби Кавасакі, вже вдома

Зі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові виписали додому 6-річну самбірчанку, в якої виявили педіатричний мультисистемний запальний синдром. Він з’являється у дітей як наслідок перенесення коронавірусу, передає Укрінформ.

Дитина тиждень провела у реанімації. В Україні це перший випадок такого синдрому.

«До нас дитина поступила в дуже тяжкому стані з симптомами, схожими на хворобу Кавасакі. У неї була гарячка, знижений тиск, кон’юнктивіт, знесилення, висип, набряк кистей рук. Також скаржилася на сильний біль в районі живота. Було порушення серцевої діяльності. Критичними стали перші три доби, оскільки готувалося протокольне лікування, потрібно було налагодити внутрішньовенну підтримку серця і тиску. Після семи днів в реанімації ми її перевели в педіатричне відділення, а сьогодні вже відпускаємо додому. Стан її цілком нормальний, хвороба не передається іншим. Але, якщо вчасно не виявити, то можуть бути ускладнення – ураження артерій серця, вони можуть розшаровуватися, утворювати аневризми. А це становити загрозу для життя. В цієї дитини на 10-й день хвороби було проведено ЕХО КГ і цих уражень не виявили. Але в подальшому потрібні обов’язкові періодичні обстеження», – розповів лікар-анестезіолог Тарас Борачо.

Нагадаємо, що батьки дівчинки спочатку привезли дитину у Львівську обласну дитячу лікарню Охматдит. У неї сильно боліло в животі. Була підозра на так званий «гострий живіт», апендицит чи інша патологія. Лікарі-хірурги виключили це. Через висипку на кінцівках направили її в Львівську обласну інфекційну лікарню, де заперечили, що ця ознака має інфекційний генез і запідозрили хворобу Кавасакі. Оскільки Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр має досвід в лікуванні цієї хвороби, дитину направили сюди.

Медики зізнаються, що їх насторожив вік дівчинки – 6 років, бо хвороба Кавасакі вражає менших дітей. Але мама дитини повідомила, що близько місяця тому її донька перенесла пневмонію. Дівчинці зробили аналіз на виявлення антитіл до COVID-19 і отримали підтвердження, що дитина перенесла цю недугу.

«На фоні цих аналізів наші імунологи допомогли з постановкою основного діагнозу. Оскільки вже було відомо, що в світі, особливо Китаї, зареєстровані випадки хвороби, подібної до синдрому Кавасакі. Після перенесеної коронавірусної інфекції але він може уражати дітей старшого віку», – зазначив Борачо.

Як повідомляли зарубіжні ЗМІ, у багатьох країнах зафіксовані випадки виникнення у дітей нового запального синдрому. Так, з лютого по квітень у педіатричному відділенні лікарні в італійському регіоні Бергамо, який є одним з найбільш постраждалих від пандемії коронавірусу в світі, у десяти дітей діагностували гострий запальний синдром, схожий на рідкісну хворобу Кавасакі.

Випадки захворювань з подібними симптомами були зареєстровані у дітей в Європі та США. Деякі призвели до смерті. 13 травня в одній з лікарень Лондона від запального синдрому помер 14-річний хлопчик. За даними британських ЗМІ, в країні госпіталізовано від 75 до 100 дітей зі схожими симптомами.

У США, в одному лише Нью-Йорку, зареєстровано понад 100 випадків хвороби, яку американські лікарі називають “педіатричний мультисистемний запальний синдром”. Від його ускладнень померли, як мінімум, троє дітей.

Фото: ілюстративне

Схожі новини