Леся Добрянська з Городка місяць шукає зниклого родича – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Леся Добрянська з Городка місяць шукає зниклого родича
19 Лютого, 14:47
logo-black

Леся Добрянська з Городка місяць шукає зниклого родича

Юлія Швидко

60-річний Степан Канафоцький з Городка 22 січня пішов з дому. Очевидці бачили, як в цей день підходив до водії маршруток №140, що курсують до Львова. Відтоді додому не повертався.

Леся Добрянська, дружина племінника зниклого пенсіонера, обдзвонила усі львівські лікарні, на стовпах розвішала оголошення про пошук дядька.

«Дядько – хворий, йому важко розмовляти. 20 років жили разом, ніколи такого не траплялося. Не знаю, що він собі тоді надумав, – розповідає LMN Леся Добрянська. – Ми вже всі львівські вулиці обійшли, лікарні та притулки відвідали – нема. Якось ввечері мені телефонує власниця перукарні «О-ля-ля» на вулиці Замарстинівській. Каже, що дядько заходив до них близько третьої в обід. Ввечері вона на «Варті-1» побачила, що його розшукують. Ми поїхали туди, але його вже не було. Я не вірю в екстрасенсів, але одному зателефонувала. Каже, що дядько живий, але виснажений, голодний та змерзлий. Де його шукати, де? Поліція до пошуків ставиться пасивно».

Засновник «Варти-1» Ігор Зінкевич розповідає, що 60% людей, які шукають зниклих родичів, звертаються на «Варту-1», а не в поліцію.

«Згідно законодавства, поліція приймає заяву по зникнення людини аж на третій день. Ми ж починаємо пошуки одразу, як тільки до нас звернулися, – каже Ігор Зінкевич. – Буває, що через три дні самі несемо заяву у поліцію, бо люди не хочуть. Інколи чуємо нарікання: поліція не шукає. Такі справи для правоохоронців є третьою категорією виклику. Вони ще, крім пошуків зниклих, мають вбивства, грабежі, напади. Коли їдуть у таких справах, не забувають і про зниклих. Звісно, це не стосується зниклих дітей. Їх посилено шукають».

«Варта-1» та поліція тісно співпрацюють у пошуку людей, зазначає Зінкевич.

«Ми працюємо з інформацією. Збираємо відгуки від людей-очевидців. Одразу виїжджаємо на місце, де, можливо, є людина, яку шукають. Також дізнаємося, чому вона пішла. Часто людей, які пішли після сварки вдома, знаходимо у церквах. Буває, що людина поїхала закордон чи в зону АТО, рідним не сказала, а вони шукають, – додає Зінкевич. – Трапляється, що шукаємо-шукаємо, а людини вже нема в живих. Грибники знаходять тіло у лісі, коли сніг зійшов».

Нагадаємо, що у листопаді пішов здому 23-річний Юрій Гоц із Червонограда. Понад два місяці його розшукувала мама. Непокоїлася, бо хлопець хворів шизопараноїдальним синдромом.

24 січня за 5 км від міста знайшли тіло Юрія. Кажуть, що він помер ще в листопаді.

Відео