Лікарі Львівського онкоцентру вперше застосували новітній метод лікування пацієнта з раком шлунка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Лікарі Львівського онкоцентру вперше застосували новітній метод лікування пацієнта з раком шлунка
04 Вересня, 19:52

Лікарі Львівського онкоцентру вперше застосували новітній метод лікування пацієнта з раком шлунка

Лікарі Львівського онкоцентру вперше в Україні провели пацієнтові з раком кардіального відділу шлунка неоадювантний HIPEC – гіпертермічну внутрішньоочеревинну хіміотерапію, яка дозволяє ефективно знищити злоякісні клітини і суттєво підвищує шанси на успіх під час лікування. Про це розповіли у  Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

77-річний чоловік звернувся до закладу зі скаргами на сильні болі та дискомфорт в області грудної клітки.В ході обстеження йому  діагностували рак шлунка з мікрометастазами у черевну порожнину. 

“Онкологічне захворювання у чоловіка було вже в занедбаній стадії, тож хірургічне втручання було б неефективним. Випадок вимагав інноваційних підходів, одним з них є проведення HIPEC- гіпертермічна внутрішньоочеревинна хіміотерапія. Методика передбачає введення нагрітого фізіологічного розчину з хіміопрепаратом в черевну порожнину. Ця процедура дозволяє ефективно знищити злоякісні клітини, що суттєво підвищує шанси на успіх подальшого лікування”, – зазначили у медзакладі. 

Однак у пацієнта виконати HIPEC під час операції було неможливо через ризик потрапляння гарячого розчину у плевральну порожнину. Це могло б спричинити ушкодження серця і легень.

«Під час операцій при раку кардіального відділу шлунка потрібно розкрити діафрагму та плевральну порожнину, тому відбулася б розгерметезація і гарячий хіміопрепарат міг би пошкодити важливі для життя пацієнта органи та спричинити різні ускладнення», – пояснив завідувач торакального відділення Львівського онкоцентру Ігор Гіпп.

Зваживши усі ризики, лікарі вирішили вперше в Україні провести процедуру перед основною операцією, щоб знизити ризики та підготувати пацієнта до хірургічного втручання. І лише після успішного проведення HIPEC, пацієнту видалили пухлину.

«Загалом таке лікування в світі лише розвивається. Наразі його застосовують в окремих клініках США та Південної Кореї. Такі клінічні дослідження також зараз зареєстровані у Німеччині. Тобто ми є на передовій лікування таких пацієнтів не лише в Україні, але і у світі », – підкреслив Ігор Гіпп.

Лікування 77-річного чоловіка було тривалим та складним також і через вік, а ще вимагало високої компетенції та скоординованої роботи команди лікарів.

Втім завдяки їхнім зусиллям пацієнту вдалося приборкати хворобу та отримати шанс на подальше життя. Попереду чоловіка чекає ще один курс хіміотерапії, щоб остаточно закріпити результати та мінімізувати ризики рецидиву.

Відео