Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Лікарі «швидких» оснащені всім необхідним»: медик спростовує чутки про «малярські костюми»
11 Березня, 15:18
logo-black

«Лікарі «швидких» оснащені всім необхідним»: медик спростовує чутки про «малярські костюми»

Юлія Швидко

У соціальних мережах з’являється багато інформації про те, що львівські медики на «швидкій», які повинні виїжджати до хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, не забезпечені спеціальними костюмами та респіраторами. Користувачка Фейсбуку, яка назвала себе Любов Іванівна, розповідає про нічне чергування медиків, яким на виклик видали малярські костюми.

«Нічне чергування. Виїзд бригади на виклик з підозрою на коронавірус в малярських костюмах, – пише вона. – Щоб ви розуміли: на ціле місто Львів бригади мають лише 2 костюми захисту від коронавірусу, а решта медпрацівників мають звичайні маски, а не респіратори».

Коментатори під цим постом зазначають, що ціна такого костюму – 50-60 грн. Натомість спеціальні костюми, які захищають від коронавірусу, коштують від 450-500 грн.

Виконувач обов’язків директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Ярослав Пилипець заперечує інформацію, викладену у пості. Каже, що медики на «швидкій» мають усі необхідні засоби захисту.

«Такі пости у соцмережах не відповідають дійсності. Насправді, у нас є визначені певні медичні бригади, які повинні виїжджати лише на екстрені виклики, якщо у когось виникла підозра на коронавірус. Ці бригади повністю оснащені спеціальними костюмами та респіраторами, – каже LMN Ярослав Пилипець. – От тільки викликів останнім часом побільшало. Люди панікують. Буває, що бригада виїжджає до здорової людини тільки тому, бо на неї умовно хтось пчихнув у маршрутці. Через такі виклики медики запізнюються до хворого, якому реально у той час потрібна лікарська допомога».

Фото: Facebook

Схожі новини