Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ліжка впритул, відсутня вода та приліжкові тумбочки: омбудсмени побували у Судововишнянськоу інтернаті
27 Липня, 19:41

Ліжка впритул, відсутня вода та приліжкові тумбочки: омбудсмени побували у Судововишнянськоу інтернаті

Моніторингова група здійснила повторний візит до Судововишнянського психоневрологічного інтернату, аби перевірити, чи забезпечено тут дотримання прав підопічних. На час проведення візиту у закладі перебувало 129 осіб, 14 з яких є недієздатними.

Як повідомляють в Офісі омбудсмена, серед персоналу установи підтверджено один випадок коронавірусної хвороби та 22 працівники уже перехворіли чи досі хворіють на запалення легень.

img_6058

З часу попереднього візиту, який відбувся у вересні 2019 року, в закладі проведено певні заходи щодо покращення умов проживання підопічних. Практично вирішена проблема з опаленням закладу взимку, покращилася ситуація із забезпеченням підопічних медикаментами, підгузками, харчуванням. У закладі проводиться ремонт приміщень, зокрема на другому поверсі облаштовуються санвузли та душова кімната.

Серед позитивних моментів моніторингова група відзначила те, що усі підопічні мають доступ до свіжого повітря, навіть ліжкові хворі. Підопічні доглянуті та підстрижені, охоче спілкувалися з моніторинговою групою, в тому числі наодинці. Мешканці задоволені збалансованим харчування. Однак були скарги, зокрема на порушення права на контакти із зовнішнім світом. Оскільки на час карантину побачення заборонені, частина підопічних кілька місяців не мають жодного контакту зі своїми родинами. Лише ті підопічні, які мають особисті мобільні телефони, мають змогу вільно ними користуватися.

Моніторингова група також зафіксувала неналежні умови проживання підопічних закладу. В інтернаті суттєва проблема із водопостачанням. На час моніторингового візиту у закладі взагалі не було води – не було можливості ні помити руки, ні змити воду у туалеті.

img_6049

Порушуються в установі права підопічних з інвалідністю: приміщення установи не пристосоване для їхнього проживання, у туалетах та ванних кімнатах відсутні спеціальні пристосування. Багатофункціональні ванни для реабілітації підопічних наявні, але не використовуються за призначенням.

Ліжка у кімнатах часто розміщені впритул одне до одного, у багатьох кімнатах відсутні приліжкові тумбочки та шафи для зберігання власних речей. Хоч у коридорах і розміщені кулери з питною водою, але відсутній посуд, в який можна набрати воду для пиття.

На час карантину керівництвом закладу з незрозумілих причин заборонені передачі, однак після бесіди з моніторинговою групою керівництво установи запевнило, що передачі та посилки будуть прийматися.

На даний час є й проблема з дозвіллям мешканців закладу. В рамках карантинних обмежень вони нікуди не виходять, відсутні будь-які розвивальні методики чи програми з адаптації та фізичної реабілітації хворих осіб.

Члени моніторингової групи з’ясували, що в закладі досить посередньо здійснюється комплекс протиепідемічних заходів, покликаних перешкодити потраплянню на його територію коронавірусної хвороби. Моніторингова група без жодних перешкод потрапила на територію закладу. При вході відсутні дезкилимки, дезрозчини для обробки рук, інформація щодо карантинних заходів для відвідувачів та персоналу.

У підопічних відсутні засоби індивідуального захисту. Заклад не забезпечено швидкими тестами на SARS-CoV-2 та відсутній затверджений алгоритм дій (клінічний маршрут пацієнта) у разі виникнення підозри на наявність в окремої особи коронавірусу COVID-19. Відсутня спеціальна процедура утилізації медичних відходів, у тому числі використаних засобів індивідуального захисту.

У деяких спальних приміщеннях не дотримується півтораметровий режим дистанціювання.

img_6054
Схожі новини