Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львів’янин Андрій Сивохіп заявляє, що у школі №45 вирощують «рускій мір»
14 Лютого, 15:20
logo-black

Львів’янин Андрій Сивохіп заявляє, що у школі №45 вирощують «рускій мір»

Марта Занюк

8 лютого львів’янин Андрій Сивохіп, член УГП, на своїй сторінці у Facebook опублікував допис, в якому негативно висловився про російськомовну школу у Львові – ліцей №45.

Зокрема, він зазначив, що там  організовують круглі столи з питань розвитку українсько-російської співдружності і що в школі діє музей Пушкіна.

“Чи знаєте ви де у Львові вирощують рускій мір?” – так розпочав свій допис Андрій.

 

«Я побачив відео на YouTube, як 2016 року у 45 школі відбулося свято першого дзвоника, – розповідає LMN Андрій.- Спочатку вчителі та учні «познущалися» з Гімну України – подивіться на це виконання та насмішки. А потім провели свято російською мовою. Мої друзі не вірили мені, що зараз  в Україні, тим більше у Львові, таке може бути.

Я почав далі шукати інформацію про цю школу. Коли знайшов багато цікавого, опублікував на своїй сторінці. Львівська міська рада щедро виділяє кошти на її діяльність. Зокрема недавно прозвітувала, що за період 2009-2017 років для СЗШ №45 за кошти міського бюджету виконали роботи та придбали обладнання на 2 мільйони 416 тисяч гривень.

У коментарях полилося багато бруду з боку колишніх учнів, а директорка школи одному ЗМІ сказала, що на мене подадуть в суд за наклеп».

Андрій стверджує, що всю інформацію брав з відкритих офіційних джерел.

«Про фінансування школи писали на сайті міськради, а про Пушкінський музей та про круглі столи з питань розвитку українсько-російської співдружності було на офіційному сайті школи, – наголошує він. – Я прикріпив цю інформацію до свого допису та її видалили з шкільного сайту через декілька годин. Директорка школи тепер заявляє, що таке було при іншому керівникові. А вона на посаді вже 6 років і за цей час нічого подібного не було. Але ж чому та інформація була на сайті школи так довго? – обурюється Андрій. – Вони ще й досі проводять такі заходи».

Начальниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик спростувала слова Андрія Сивохіпа про те, що російську мову фінансують особливо.

«Усі навчальні заклади Львова ми фінансуємо за потребою, 45-та школа не є винятком. У 2009 році там збудували басейн, який відвідують також учні інших шкіл, а у 2017 виділили кошти на ремонт даху спортивного залу.

І лише у 2019 році ми придбали для школи 3D-принтер, який мають вже 69 шкіл міста», – повідомила Зоряна Довганик.

Чиновниця додала, що у школі з 1 вересня 2019 року відкриють український клас, до цього такої потреби не було. Запевнила, що понад 30% предметів там проводять українською мовою.

“Не думаю, що є чим хвалитися. Єдиний україномовний клас на всю школу! Я не міністр освіти, я не знаю, що має бути з такими школами, просто показувати, що в них один предмет викладають українською – і казати, що є українськомовне навчання, – це недобре. Якби тут було 30% предметів російською – це інша справа. І це, на мою думку, справедливо.

Або російською зробіть недільну школу. Але ж не фінансувати російськомовну школу за бюджетні гроші! А там і священиків російського патріархату кличуть – і це для них добре”, – обурюється активіст.

Українська Галицька Партія також відреагувала на ситуацію. Тут заявляють, що готові захищати у суді права свого партійця та гідність українців, мовні права яких порушують. Адже Андрій – є активістом мовної ініціативи «Геть від Москви!», яку політсила заснувала 2016 року. До її рядів від самого початку долучився відомий мовний активіст Святослав Літинський.

Схожі новини