Львівщина посіла третє місце в Україні за рівнем туберкульозу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівщина посіла третє місце в Україні за рівнем туберкульозу
24 Березня, 14:05

Львівщина посіла третє місце в Україні за рівнем туберкульозу

У 2023 році туберкульоз діагностували у 1482  жителів області. Про це повідомили у пресслужбі НСЗУ.

Львівщина входить до числа регіонів, у яких зафіксовано найбільшу кількість пацієнтів з діагнозом туберкульоз. Станом на  31 грудня 2023 року активних пацієнтів з туберкульозом в Україні було понад 5 тисяч.

Для тих, хто підозрює наявність туберкульозу або у кого вже встановлено діагноз, існують можливості отримати безоплатну медичну допомогу, запевняє НСЗУ. На 2024 рік у Програмі медичних гарантій є два пакети з лікування туберкульозу – «Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах» та «Супровід та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

За першим пакетом на Львівщині можна звернутися до  Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру,  а за другим пакетом договір з НСЗУ має 31 заклад первинної медичної допомоги, зокрема, 5 у Львові, два – у Дрогобичі.

Лікування туберкульозу в Україні здійснюється за рахунок держави, тому пацієнти можуть скористатися необхідними медичними послугами без зайвих фінансових витрат.

 

Відео