Львівська Опера покаже в Києві прем’єру опери «Запорожець за Дунаєм» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська Опера покаже в Києві прем’єру опери «Запорожець за Дунаєм»
20 Червня, 16:18

Львівська Опера покаже в Києві прем’єру опери «Запорожець за Дунаєм»

Завтра, 21 червня, у Києві Львівська національна опера презентує прем’єру опери «Запорожець за Дунаєм». Виставу присвячують памʼяті Михайла Риндзака (1947-2022), народного художника України, художника-постановника Львівської національної опери. Про це LMN повідомили в пресслужбі театру.

«Сьогодні, у час рашистської війни в Україні, Львівська національна опера знову звертає свій погляд на класичну національну спадщину, про яку нещодавно розпочався дискурс в ЗМІ та соцмережах, зокрема про її професійну недосконалість, часто кітчеві художнє, режисерське та виконавське трактування. І тут знову в допомозі творча програма “Український прорив”, що ставить собі за мету руйнування застарілих канонів і кліше», – каже генеральний директор-художній керівник Опери Василь Вовкун.

Впродовж багатьох десятиліть «Запорожець за Дунаєм» був однією з найбільш виконуваних українських опер. Львівська опера не стала винятком: впродовж понад 120-річної історії театру було реалізовано 7 різних постановок цієї опери. Прем’єра 2023 року у режисурі Оксани Тараненко стала вже восьмою

«Варто зазначити, що «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського У режисерській візії Оксани Тараненко образ українського козацтва врешті позбудеться столітніх стереотипних меншовартісних нашарувань, насильно навʼязаних московитами», – наголосили в театрі.

Відео