Львівська ОВА до наступної п’ятниці обіцяє оприлюднити результати аналізу закупівель | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська ОВА до наступної п’ятниці обіцяє оприлюднити результати аналізу закупівель
29 Вересня, 20:09
logo-black

Львівська ОВА до наступної п’ятниці обіцяє оприлюднити результати аналізу закупівель

Сьогодні, 29 вересня, біля Львівської ОВА вчетверте зібрались небайдужі громадяни  для того, щоб привернути увагу очільників ЛОВА, голів місцевих громад та уряду до потреби призупинити некритичні витрати. Організатором акції є волонтер та активіст Святослав Літинський.

«Сьогодні четвертий раз збираємось і сподіваємось від влади якоїсь конкретики. Почалося все з обурення у фейсбуці, потім були петиція до уряду та одиночні пікети – нічого не вирішилось. Минулого разу близько 120 людей прийшло і 114 людей підписало петицію до ЛОВА  – нічого теж не вирішилось. Якщо і далі нічого не буде вирішуватись – я бачу розвиток ситуації лише в подальшій радикалізації методів, але я б цього не хотів, бо це неправильно. Я вірю в те, що почнуть дослуховуватись і скасовувати тендери на ремонт та побудову спорткомплексів та інші некритичні витрати. Під час минулого зібрання був підписаний документ про перегляд всіх витрат і сьогодні ми хочемо почути результат цього документу», – зазначив Святослав Літинський на початку акції.

До громадськості спочатку вийшов заступник голови ЛОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін. Він повідомив учасникам акції про те, що до ЛОВА лише надходить інформація від громад, а опрацюванням її будуть займатись лише на наступному тижні.

«Обласний бюджет багато в чому дофінансовує місцеві громади. Нещодавно вже були проведені консультації, окремо був проведений ефір, де перший заступник адміністрації повідомив, що до кінця цього дня громади мають час переглянути свої тендери і надати нам відповідну інформацію. Окрім того, ЛОВА також переосмислює пріорітетність своїх тендерів», – зазначив Олександр Кулепін.

Пізніше до обговорення доєнався перший заступник голови ЛОВА Андрій Годик. Він розповів про те, що наразі частина листів від громад вже надійшла.

«Пошту я ще не бачив, але мені доповідали про те, що частина листів вже надходять від громад. Але дуже важливо, що переважна частина об’єктів, які містять інфраструктурну складову, тобто капітальні видатки, вони і фінансуються з обласного бюджету, вони і носять характер співфінансування ініціативного сектору територіальних громад, тому це питання треба розглядати комплексно і отримавши відповідь від громад ми проаналізуємо їх і тоді будуть прийняті рішення по окремих тендерах, якщо вони будуть непріоритетними з обласного бюджету», – прокоментував Андрій Годик.

Також перший заступник додав, що після аналізу інформації, яка надійшла від громад, результати аудиту будуть опубліковані публічно до наступної п’ятниці, адже такі строки, за його словами, є реальними.

Нагадаємо, що минулої п’ятниці, 22 вересня, на вимогу мітингувальників у Львівській ОВА пообіцяли переглянути закупівлі.

Вікторія Васильченко 

Відео