На вимогу мітингувальників у Львівській ОВА пообіцяли переглянути закупівлі (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
На вимогу мітингувальників у Львівській ОВА пообіцяли переглянути закупівлі (ВІДЕО)
22 Вересня, 20:46
logo-black

На вимогу мітингувальників у Львівській ОВА пообіцяли переглянути закупівлі (ВІДЕО)

Сьогодні, 22 вересня, біля Львівської ОВА провели масову акцію, організовану волонтером та активістом Святославом Літинським.

Зазначимо, що метою акції було вкотре привернути увагу очільників ЛОВА, голів місцевих громад та уряду до потреби призупинити некритичні витрати на побудову нових стадіонів, спорткомплексів тощо і натомість скерувати ці кошти для допомоги армії.

«Я написав спочатку звернення до уряду, його підтримали 25 тисяч людей, уряд розглянув, однак ніяких активних дій не було здійснено, тоді я почав виходити одиночними пікетами. Зараз я побачив, що є багато людей, які підтримують мої думки і зареєстрував мітинг. На скільки мені відомо, Львівська ОВА не має нічого проти цього. За результатами цього мітингу, я пропоную підписати кілька звернень, до Кабінету Міністрів, до Львівської ОВА та народних депутатів», – повідомив Святослав Літинський.

 

 

У зверненні виділено такі ключові пункти:

  1. Багато бюджетів Львівщини (як обласний, так і місцеві) витрачають значну частину наших грошей на некритичні витрати – побудова стадіонів, спорткомплексів, ремонти нещодавно поремонтованого, побудова нової інфраструктури, капітальні ремонти доріг, які можна тимчасово залатати.
  2. Військові адміністрації (зокрема, ЛОВА) відмовляють на запити частин про матеріально-технічне забезпечення, оскільки “не мають можливості”.
  3. Всі некритичні витрати повинні бути відкладені. Першочергово наші гроші повинні витрачатися на пріоритети, озвучені Президентом та прем’єр-міністром, зокрема на оборону та критичну інфраструктуру.

Відповідати на звернення мітингувальників вийшов перший заступник голови львівської ОВА Андрій Годик.

« Дійсно пріоритет №1 для кожного з нас має бути армія і видатки… Ми плануємо переглянути пріоритетність закупівель, які вже оформлені, укладені, але ще не реалізовані і за результатами цього аналізу в тижневий строк проінформувати та прийняти рішення щодо недоцільних витрат і можливості їхнього скасування», – пообіцяв Андрій Годик.

Окрім того, на мітингу були присутніми народні депутати з Львівщини. Зокрема Наталія Піпа.

«Є постанова № 590, де є критичні і некритичні витрати в яку протягом повномасштабного вторгнення вносились зміни. Найбільше викликає обговорення розділ спортивної інфраструктури. Я думаю, що варто, щоб її звідти забрали…Також, на мою думку, необхідно, щоб частина військового ПДФО йшла на частини. У цьому напрямі потрібно працювати…Думаю сьогодні в результаті мітингу, ми почули від ОВА, що буде перегляд пріоритетності витрат», – зазначила вона.

Зазначимо, що наступна масова акція планується через тиждень.

«Наступної пятниці на 16.30 я буду так само реєструвати мітинг. Метою наступного мітингу я вбачаю у контролі обіцянок», – зазначив Літинський на завершення мітингу.

Нагадаємо, що раніше Літинський ініціював проведення одиночних пікетів. До останнього доєдналось близько 70 осіб.

 

Відео