Львівська ОВА готує звернення до СБУ, щоб перевірити прихильника радянського памʼятника з села Смиків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська ОВА готує звернення до СБУ, щоб перевірити прихильника радянського памʼятника з села Смиків
17 Грудня, 10:22
logo-black

Львівська ОВА готує звернення до СБУ, щоб перевірити прихильника радянського памʼятника з села Смиків

Директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун у ефірі програми “Погляд з Хмарочоса” розповів, що Львівська ОВА готує звернення до Служби безпеки України для того, щоб перевірити старосту села Смиків Віталія Левицького, який проти демонтажу радянського памʼятника.

“Львівська ОВА готує звернення до Служби безпеки України, щоб перевірити вказані дії цього старости і придивитись до його проросійських поглядів. Наразі воно готується. У цій ситуації однозначна позиція Львівської ОВА – цього громадянина потрібно перевірити”, – розповів Юрій Горун.Нагадаємо, що 12 грудня, у селі Смиків, що входить до Сокальської міської громади на Львівщині, в межах декомунізації мали знести радянський пам’ятник. Проте староста села Віталій Левицький не дозволив зробити цього, адже памʼятник присвячений його односельчанам, які пішли воювати “не за Сталіна, Леніна чи компартію, а за свою землю і своїх дітей”,  тому він проти його знесення.

За словами очільника департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА пам’ятник встановила Москва, раніше на ньому було викарбувано, що жителі села Смиків загинули від рук українських націоналістів.

“Староста села називає такі речі своєю історією. Однак це не наша історія, тому ми одразу задались питанням, чому він повинен захищати історію ворога у своєму населеному пункті”, – додав Юрій Горун.Додамо, що наразі на Львівщині залишилось всього 22 пам’ятника радянському режиму, які планують демонтувати до кінця 2023 року.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео