Львівська ОВА визнала використання підпільних складів в Убинях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівська ОВА визнала використання підпільних складів в Убинях
22 Серпня, 16:55

Львівська ОВА визнала використання підпільних складів в Убинях

Гуманітарний штаб Львівської ОВА підтвердив використання підпільних складів у селі Убині, де навесні цього року виявили підпільну гуманітарку. Про це стало відомо із відповіді ЛОВА на запит журналістів антикорупційного видання NGL.media, яку надіслали вчора, 21 серпня.

«Гуманітарний хаб при КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв» передавав гуманітарний вантаж Максимовичу Ярославу Богдановичу, на тимчасове зберігання, дата передачі 04.04.2022; характер гуманітарного вантажу – дитячий, жіночий, чоловічий одяг, який був у вжитку, тобто вживані речі; кількість – 15 палет», – сказано у відповіді.

До слова, раніше журналісти зʼясували, що гуманітарний штаб при палаці мистецтв щонайменше один раз використовував підпільний склад у селі Убині. Цю інформацію підтвердив і орендар Ярослав Максимович. Утім у палаці мистецтв відмовились надати документи, які підтвержували, хто і як відправляв цей вантаж, посилаючись на те, що через велику завантаженість документи не облікувались.

Пізніше зі складу цей вантаж відправили адресу управління Державної міграційної служби у Херсонській області (5 палет) і благодійного фонду «Рідний берег» в Одесі (10 палет).

«Наші волонтери забрали зимовий одяг, ще там були продукти, медикаменти та медичне обладнання. Роздали ми це все у квітні, разом з представниками партії «Батьківщина» в Одесі», – сказав журналістам директор фонду «Рідний берег» Сергій Веселов.

Нагадаємо, 25 квітня детективи Бюро економічної безпеки знайшли у Львівській області підпільний склад гуманітарки площею 1600 м². Впродовж кількох місяців до приміщень невідомі звозили продукти, дитячі товари, постільну білизну, ковдри, засоби гігієни, побутову хімію, одяг. Речі та їжу розташували на приблизно тисячах палетів. Пізніше з’ясувалося, що мова йде про склади в селі Убині.

Земельна ділянка, на якій вони розташовані, ще з 2019 року перебуває в оренді ТОВ «Нива Один». Його власником є 32-річний Тарас Зінюк із Волині. Право підпису від компанії мав Ярослав Максимович. Однак Ярославу Максимовичу склади в користування передали Андрій Слюзар та Любомир Мамчук.

Журналісти з’ясували, що на складах могли зберігати не лише гуманітарну допомогу, а й товари військового призначення, виготовлені на замовлення Міноборони. На території складу знайшли етикетки та пакувальні листи, що стосувалися елементів військової форми, не призначеної для продажу.

Зазначимо, що спершу цю справу територіальне управління БЕБ у Львівській області розслідувало за ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків, зборів за ввезені в країну товари). Проте нещодавно справу передали у поліцію й тепер розслідують за ст. 201-2 ККУ (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги).

У БЕБ стверджують, що знайшли власника та орендаря складських приміщень, а також благодійний фонд, який вів діяльність за цією адресою. Водночас товари зі складу передали військовим і постраждалим регіонам. Зараз справу розслідує Офіс Генпрокурора.

Відео