Львівські десантники навели на себе вогонь, аби знищити ворога | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські десантники навели на себе вогонь, аби знищити ворога
12 Травня, 13:55

Львівські десантники навели на себе вогонь, аби знищити ворога

Двох розвідників із львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади нагородили орденами «За мужність». Військові знайшли спостережний пост рашистів і викликали на себе вогонь української артилерії, аби знищити окупантів. Розвідникам вдалось вижити. Про їхній подвиг сьогодні, 12 травня, детально розповіла пресслужба бригади, проте реальні імена бійців не розголошують з міркувань безпеки.

Як повідомили у бригаді, під час підготовки підрозділу до наступальної операції на південному напрямку, двом десантникам було доручено провести розвідку і знайти місця дислокації окупантів. Розвідники знайшли спостережні пости окупантів у лісі неподалік.

«Десантники побачили ферму, огороджену парканом. Біля воріт знаходився вартовий, що охороняв вхід на ферму. Раз є охорона, значить там щось важливе. Тому, «Тєхнарь» і «Малий» прийняли рішення – вартового “зняти” і зазирнути у двір ферми. Російський солдат, солдат армії окупанта, що в той день стояв на варті, був тихо, без галасу ліквідований», – розповіли у бригаді.

Далі розвідники проникли на ферму і знайшли в ангарі бронемашини, помітивши в одному з приміщень кілька десятків російських солдатів.

«Аби відволікти противника і безпечно відійти, десантники кинули у двір ферми кілька ручних гранат. У ворога зчинилась паніка. Рашисти, вирішивши, що на них напала потужна ДРГ ЗСУ, відкрили хаотичний, неприцільнй вогонь», – повідомили у бригаді.

Розвідники, скориставшись моментом, відійшли недалеко і передали в штаб координати ферми, аби по ній був нанесений артилерійський удар.

«Знаходились хлопці у всього за 100 метрів від скупчення ворога. Тому, повідомляючи про локацію окупантів, розвідники фактично викликали артвогонь на себе. Є така фраза, знайома з фільмів про Другу Світову: “Викликаю вогонь на себе”. Власне, приблизно так і робили наші десантники вже у цій війні», – розповіли у прес-служба бригади.

Як зазначили у бригаді, артилерія спрацювала чітко. Артилеристи ліквідували всіх російських солдатів, що знаходились на тій фермі – приблизно 30 чоловік, а також знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки. Розвідники вижили, а нещодавно за свій подвиг «Тєхнарь» і «Малий» отримали ордени «За мужність».

Нагадаємо, вчора львівські десантники збили ворожий ударний вертоліт Мі-24.

 

Відео