Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські хірурги успішно прооперували 180-кілограмову пацієнтку
27 Лютого, 13:58
logo-black

Львівські хірурги успішно прооперували 180-кілограмову пацієнтку

Юлія Швидко

У вівторок, 25 лютого, із клінічної лікарні Львівської залізниці виписали 61-річну прооперовану пацієнтку вагою 180 кг. У жінки діагностували рак тіла матки. Після операції вона почувається добре.

«Бажаючих допомогти такій жінці у Львові більше не було. Лікарі бояться пацієнтів з ожирінням. З такою вагою може бути багато ускладнень як оперуючим, так і в післяопераційному періоді. Також анестезіологам важко таку пацієнтку роздихати після наркозу. За неї взялася наша чисто жіноча бригада. Операцію провели успішно – злоякісну пухлину видалили. Добре спрацювали наші анестезіологи», – розповідає LMN хірург Людмила Ткачук.

Оперувати жінку лапароскопічно не могли, бо операційний стіл розрахований на пацієнтів з вагою до 150 кг. Оперувати класичним способом, через загальний розріз, теж важко – хірургічні інструменти були закороткі, розповідає лікар.

За пацієнтку взялися хірурги-гінекологи Людмила Ткачук і завідувачка другого гінекологічного відділення Львівського регіонального лікувально-діагностичного онкоцентру Світлана Струк. Операція тривала майже три години.

«Через велику жирову клітковину складно було дістатися в таз. Один з асистентів весь час розсував кишківник. При таких операціях нам допомагає сучасна апаратура. Маємо апарат, який сам судину палить, зварює і розрізає. Операція триває менше часу, після неї у пацієнта не має такого сильного болю», – додає Людмила Ткачук.

У жінок з таким ожирінням ризик виникнення раку груді, кишківника та матки набагато вищий, ніж в інших пацієнток, каже хірург.

«Цій пацієнтці усі в один голос радимо худнути. Адже їй важко дихати, ходити, навіть спати. Та вона каже, що не може справитися зі собою, бо великими порціями «заїдає» стреси», – зазначає лікар.

Фото: Facebook

Схожі новини