Львівські лікарі вперше провели міопластику лицевого паралічу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі вперше провели міопластику лицевого паралічу
05 Квітня, 14:53

Львівські лікарі вперше провели міопластику лицевого паралічу

Львівські хірурги провели першу у Львові операцію з пластики м’язів обличчя 63-річній Наталії, мешканці Луганщини, що постраждала від уламків ворожого снаряду. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова.

Надскладне оперативне втручання виконали щелепно-лицеві хірурги Центру UNBROKEN та пластичні хірурги Центру естетичної медицини Першого медоб’днання Львова за підтримки L’Oréal Group Україна в межах спільного проєкту “(Не) До краси”.

Пані Наталя – мешканка Рубіжного, що на Луганщині. Після початку великої війни в її будинок прилетів ворожий снаряд. Дрібні уламки посікли усю верхню частину тіла. Зокрема, й обличчя. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми у неї виник лицевий параліч. М’язи перестали виконувати свою функцію, і вона не могла виражати емоції. Цілий місяць хірурги Центру UNBROKEN та пластичні хірурги Центру естетичної медицини готувались до унікального для України оперативного втручання – міопластики лицевого паралічу.

«Ми з онкопластичним хірургом Русланом Салинко відділили скроневий м’яз, спустили до кута рота і підшили його до м язів, щоб відновити функцію та симетрію лиця. Все вдалося. Ми задоволені результатом. Сама операція така складна тим, що в ділянці обличчя є багато небезпечних анатомічних структур, пошкодження яких може нести навіть ризик смерті. Тому кожен етап операції так ретельно планувався заздалегідь”, – розповідає Олег Ковтуняк, щелепно-лицевий хірург Центру НЕЗЛАМНІ.

Операція тривала шість годин та минула успішно. Наступного дня пані Наталя почала займатися із терапевтом мови та мовлення, щоби заново опанувати міміку обличчя. Попереду на неї чекає реабілітація, яка триватиме цілий рік. Та сьогодні жінка не може натішитися результатом – вона знову усміхається.

Відео