Львівські лікарі врятували 2-місячного хлопчика з хламідіозом, який йому передався від батьків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі врятували 2-місячного хлопчика з хламідіозом, який йому передався від батьків
22 Серпня, 17:42

Львівські лікарі врятували 2-місячного хлопчика з хламідіозом, який йому передався від батьків

У Львові команда лікарів пролікувала 2-місячного хлопчика із атиповою пневмонією та вродженим хламідіозом. Про це повідомили у лікарні «Охмадит».

Батьки дитини звернулись до медиків  шпиталю із скаргами: запалення повік очей, відмови від їжі та відсутнім приростом маси тіла у малюка. Дитина впродовж тижня лише спала, майже не їла. Це і насторожило батьків.

«Після усіх обстежень та аналізів наші спеціалісти зʼясували, що у малюка хламідія (Chlamydia trachomatis) та встановили діагноз – атипова пневмонія, вроджений хламідіоз. Власне, захворювання спричинила наявність у батьків дитинки хламідіозу»,- йдеться в повідомленні.

Урогенітальний хламідіоз – найбільш поширене захворювання, яке передається статевим шляхом. Не менше, ніж 10-15% молодих сексуально активних людей інфіковані хламідіями. Беручи до уваги, що хламідіоз часто протікає без яскраво виражених симптомів, важко лабораторно діагностується, погано лікується, дає багато ускладнень, слід очікувати, що він поступово стає загрозою життєдіяльності.

«Хлопчик три тижні отримував специфічне лікування, що дало позитивну динаміку. Дитина в доброму стані виписана додому. У цьому випадку працювала команда лікарів із педіатрів, окулістів, неврологів, реабілітологів та логопедів. У подальшому на дитину чекає ще кілька курсів терапії»,- розповіли в лікарні «Охмадит».

За словами лікарів, попри те, що у базовий список аналізів при плануванні вагітності аналіз на виявлення венеричних захворювань не входить – все ж варто робити такі дослідження.

Адже за наявності хламідійної урогенітальної інфекції у вагітної жінки в 70-90% випадків хламідії передаються новонародженим під час пологів. Половина інфікованих таким шляхом дітей страждають на млявий кон’юнктивіт (бленорею), 10% – пневмонією і трохи менше – отитом.

Відео