Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівські медики прооперували 10-річну дівчинку, у якої діагностували пухлину мозку
22 Листопада, 11:42

Львівські медики прооперували 10-річну дівчинку, у якої діагностували пухлину мозку

Львівські лікарі вперше застосували новий протокол для лікування пухлини мозку 10-річної дівчинки зі Стрия. Як повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, у дитини діагностували медулобластому – пухлину мозку.

«Марта потрапила у нашу лікарню вже після видалення пухлини командою наших колег-нейрохірургів, у важкому стані – з моторною афазією, геміпарезом зліва, практично нерухома. Медики Центру негайно розпочали лікування за новим протоколом, коли одночасно застосовують хімієтерапію та променеву терапію», – розповіли у лікарні.

a01bce59-c034-4acf-bb07-7e698610309d

Дитячі онкологи щоденно контролюють стан дитини та лабораторні показники, відтак мають змогу швидко реагувати на відхилення та продовжувати заплановане лікування.

Зараз дівчинка успішно відновлюється: уже може говорити, починає самостійно ходити. З юною пацієнткою працює мультидисциплінарна команда лікарні – онкологи, хірурги, невролог, педіатр, логопед, ерготерапевт, реабілітолог та ін.

«Добрий відгук організму дівчинки на новий протокол та зусилля усіх наших фахівців дають нам можливість сподіватись на успішне завершення лікування. Це не трапиться завтра чи наступного тижня, адже лікування медулобластоми та її наслідків досить тривале. Проте результати, які ми досягли на цьому етапі, збільшують шанси на одужання», – розповіла онколог Христина Запоточна.

Лікар зауважила, що оптимізму у прогнозі додає раннє звернення пацієнтки до лікарів. Адже батьки одразу забили на сполох, коли у донечки з’явилась ранкова нудота та блювання без причини, головний біль, сонливість та млявість.

Місцеві медики спочатку призначили лікування від кишкової інфекції, авітамінозу. Та, коли у Мартусі з’явилось похитування при ходьбі і  посилився головний біль, мама звернулась у приватну клініку, фахівці якої запідозрили пухлину у голові.

Обстеження у Львові підтвердили діагноз, дівчинку негайно прооперували нейрохірурги.

Схожі новини