Львівські медики врятували ногу підлітку, який потрапив під фуру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські медики врятували ногу підлітку, який потрапив під фуру
13 Вересня, 10:46

Львівські медики врятували ногу підлітку, який потрапив під фуру

Львівські медики врятували від ампутації 18-річного хлопця, який торік у жовтні потрапив під фуру. Для цього лікарні провели другу в Україні операцію з пересадки шкіри від посмертного донора і вперше закрили рани коштовним синтетичним полімером. Про це розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

«Унікальним пацієнтом став Кирило Шульга з Львівщини. Торік у жовтні 17-річний юнак постраждав у ДТП. Він йшов повз припарковану біля дороги вантажівку, як та раптом рушила з місця і наїхала на хлопця. Без свідомості у важкому стані дитину доправили до Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова», – пригадують медики.

У Кирила діагностували струс мозку, перелом, травму коліна. На великій ділянці поверхні ноги була відсутня шкіра і глибока рана, через що був ризик ампутації. Лікарі очистили рану і вдруге в Україні пересаджують шкіру від посмертного донора.

«Лікування триває місяці. Під час чергової операції із висікання та пластики рубців, опікові хірурги стикаються з новим викликом. Через травму змінилася анатомія ноги пацієнта — нерви тепер розташовані надто близько до поверхні шкіри. Є загроза, що Кирила в майбутньому мучитимуть нестерпні болі. Аби цього не допустити, лікарі наважуються застосувати революційну технологію — покриття BTM. Це штучний синтетичний матеріал, якого в Україні ще не застосували», – йдеться в повідомленні.

Загалом, аби зберегти Кирилові ногу, йому виконали більше 20 операцій. Лікування тривало весь його випускний клас, впродовж якого мама хлопця все ще мріяла станцювати з сином на випускному. І це її бажання здійснилося. Нині Кирилові вже 18. Його реабілітація триває. Ногу вдалося зберегти, але коліно ще треба розпрацьовувати.

Відео