Львівські та американські хірурги за 5 днів прооперували 20 дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські та американські хірурги за 5 днів прооперували 20 дітей
05 Березня, 11:54

Львівські та американські хірурги за 5 днів прооперували 20 дітей

У Львові впродовж п’яти днів команда лікарів зі США на чолі з відомою хірургинею Оксаною Джексон у дитячій лікарні святого Миколая провели 50 консультацій та 20 складних операцій. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Зокрема, лікарі допомогли уже дорослій дівчині та прооперували однорічну пацієнтку Віку, яку спеціалісти львівської лікарні ведуть з другого дня життя. Лікарі зʼєднали кутики губ дівчинки та виконали пластику вушка.

«Дівчинка Віка – з Тернопільщини. Вона народилася з розщілиною губи і невеличкою деформацією вушка. Скоригувати цю ваду раніше наші лікарі не могли, бо спершу мали вирішили проблему, яка загрожувала її життю. Дитина народилася з атрезією стравоходу – це вроджена вада розвитку, під час якої орган поділений на кілька сегментів, що не зʼєднані між собою. Новонароджена не могла дихати та їсти. Наші хірурги змогли виправити цю патологію. І тепер спільно з американськими колегами взялися скоригувати і вроджену ваду обличчя», — розповідає Андрій Дворакевич, керівник Центру хірургії лікарні святого Миколая.

Лікарі працювали з різноманітними вадами обличчя: розщілини губ і піднебіння, та зумовлені цими патологіями розлади мовлення, синдром Поланда, деформації носа та вух, лицьовий параліч, ліпоми, вроджені невуси, опіки та шрами.

Цього разу американсько-українській команді вдалося не лише прооперувати 20 пацієнтів, а й передати найсучасніший досвід таких операцій лікарям-інтернам, які також зовсім скоро зможуть виконувати навіть найскладніші втручання дітям.

Відео