Львівські та київські медики врятували Захисника із уламком снаряду у грудях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські та київські медики врятували Захисника із уламком снаряду у грудях
19 Квітня, 16:45

Львівські та київські медики врятували Захисника із уламком снаряду у грудях

Львівські та київські кардіохірурги врятували 42-річного захисника з Волині Романа Клізу. Як повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова, уламок ворожого снаряду застряг за міліметр від дуги аорти.

До війни Роман працював водієм за кордоном, у день повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ аеророзвідником. У грудні минулого року воїн отримав важке поранення.

Отямився Захисник у лікарні Дніпра. Дев’ять днів був у комі. Тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати чоловіка. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми він отримав ушкодження правої частини мозку. Та значно критичніше було те, що один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка, за міліметр від дуги аорти та трахеї. Він міг будь-якої миті пошкодити аорту і Захисник помер би за лічені секунди.

Як тільки стан пораненого стабілізувався, його перевели до київської лікарні, а звідти – до Львова, у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин лікарні св. Пантелеймона. Спеціалісти Центру провели обстеження та склали план хірургічного втручання. Разом з львівськими кардіохірургами оперував Романа і кардіохірург з Інституту Амосова, завідувач відділення хірургії аорти Віталій Кравченко.

«Під час оперативного втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу і безпечно вийняли уламок, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує», – каже кардіохірург, керівник Центру серця та судин лікарні свю Пантелеймона Роман Домашич.

Нині Захисник проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація, але після занять з фізичним терапевтом він зробив перші кроки і кожного дня робить на кілька кроків більше.

На Романа чекає тривала реабілітація і нейрохірургічна операція для відновлення дефекту черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D пластини, які невдовзі встановлюватимуть львівські нейрохірурги.

Відео