Львівський суд заборонив ще одну партію: цього разу Соціалістичну | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський суд заборонив ще одну партію: цього разу Соціалістичну
15 Червня, 14:17

Львівський суд заборонив ще одну партію: цього разу Соціалістичну

Сьогодні, 15 червня, на черговому засіданні восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України, що існувала з 1991 року. Про це повідомив Рух ЧЕСНО.

Її майно має бути передано державі, однак рішення ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Зазначимо, ця партія за визначенням Міністерства юстиції є проросійською. Аргументація міністерства і СБУ в суді полягала в антиукраїнській і проросійській діяльності.

Крім того, три останні керівники політсили, включно з парламентарем Іллею Кивою, робили антидержавницькі висловлювання. На думку правоохоронців, хоча Кива формально не керує партією з 2019, він все ще зберіг вплив на неї.

“Зокрема, у матеріалах справи цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, в яких входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ. Крім цього, згідно із матеріалами справи, станом на зараз Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду Іллі Киви “Визволення”, – зазначили в русі ЧЕСНО.

Також “Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом “Патріоти за життя”, яку очолює Кива, та його благодійний фонд мають одну й ту саму адресу реєстрації, що і Соціалістична партія.

Як аргументи на користь заборони використовувалась і антиукраїнська діяльність керівників осередків партії, зокрема Олександра Онищенка.

Додамо, соціалістична партія була створена ще в 1991 році та очолювалась Олександром Морозом по 2010 рік, коли її очолив тодішній міністр економіки Василь Цушко.

Це вже сьома партія, яку заборонили за неповний тиждень після опозиційного блоку, “Соціалістів”, Партії справедливості і розвитку, Наших, “Держави” і Блоку Володимира Сальдо.

Відео