Львівяни вимагають врятувати від руйнації старовинний монастир | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівяни вимагають врятувати від руйнації старовинний монастир
03 Липня, 09:59

Львівяни вимагають врятувати від руйнації старовинний монастир

На території Львівського автобусного заводу у занедбаному стані знаходиться колишня культова споруда – монастир кармелітів та костел Матері Божої Шкаплерної. Львів’яни переконані, у  майбутньому монастир може стати однією з візитних карточок туристичного Львова.

Просять врятувати споруду від руйнації. Таку петицію зареєстрував Богдан Ребешко.

“Проте в кінці другої світової війни, коли радянська армія зайшла до Львова, почався занепад цієї святині. Монахи покинули Львів, а в будівлі монастиря поселились загони НКВД, які в підвалах колишніх келій влаштували криваві репресії проти львів’ян. Деякі історики вважають, що тут було замордовано тисячі невинних містян”, – пише у петиції Богдан.

Для порятунку храму ще у 2014 році громадські активісти ГО «Громадський рух «Європейське місто» добилися, аби споруду внесли до реєстру пам’яток архітектури України.

“Наступний крок – це примусове вилучення Комплексу у державну або комунальну власність, оскільки теперішній власник будівлі допускає її подальшу руйнацію. Згідно закону, у зв’язку з фінансовою неможливістю власника будівлі, вимагаємо провести реставраційні роботи. Також вилучити пам’ятку архітектури в державну власність”, – додає.

Петицію зареєстрували 23 червня. Збір підписів триватиме ще 53 дні. Зараз зібрано 32 голоси. Для того, щоб петицію розглянула міська рада, потрібно набраи 500 підписів.

Підтримати петицію можна тут.

Фото: автора петиції.

Відео