Лише 22% зупинок у Львові доступні для людей з інвалідністю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Лише 22% зупинок у Львові доступні для людей з інвалідністю
21 Жовтня, 17:58

Лише 22% зупинок у Львові доступні для людей з інвалідністю

У Львові 79 зупинок електротранспорту, або 22% від загальної кількості, відповідають вимогам інклюзивності. У них висота пасадкової платформи є на одному рівні з підлогою низькопідлогового транспорту і пасажири на кріслах колісних можуть без сторонньої допомоги потрапити в салон. Про це повідомили в управлінні вуличної інфраструктури ЛМР.

Найкраща ситуація щодо доступності зупинок на вулицях, які реконструювали протягом останніх 6-8 років. Йдеться про вулиці Бандери, Шевченка, Замарстинівську, Чернівецьку, проспекти Червоної Калини та Івана Павла ІІ, площу Двірцеву. Та на тих вулицях, де в минулі роки районні адміністрації виконували ремонти.

Це вулиці Наукова, Любінська, Городоцька, Кульпарківська, просп. Чорновола.

Ще 56% зупинок є частково доступними, тобто маломобільні люди можуть потрапити в транспорт за допомогою пандуса, наявного в салоні низькопідлогового транспорту. Це стосується в основному тролейбусних зупинок. На цих зупинках варто лише підняти висоту посадкового майданчика, щоб водіям було зручніше під’їжджати до краю платформи, а пасажирам на кріслах колісних – потрапляти в салон.

Значних змін щодо покращення доступності потребують 22% зупинок. З них 2%  – це трамвайні зупинки, які неможливо переробити без капітальної реконструкції вулиць. Йдеться про кінцеві зупинки на вулицях Шевченка та Пасічній.

Водночас відтепер інформація про зупинки, пристосовані для маломобільних пасажирів, доустпна на картосхемі міста. Вона буде розміщена на сайті міської ради у розділі «Транспорт», а також – на зупинках і у салонах транспорту.

Відео