Лише 4 єпископи відгукнулися на запрошення патріарха Філарета | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Лише 4 єпископи відгукнулися на запрошення патріарха Філарета
14 Травня, 17:46

Лише 4 єпископи відгукнулися на запрошення патріарха Філарета

Сьогодні у Володимирівський собор на молитовне святкування на честь священномученика Макарія, яке очолив патріарх Філарет, прибули 4 єпископи. Напередодні запрошення на це богослужіння на бланках УПЦ КП отримали понад 60 єпископів, повідомляє “BBCnews Україна”.

На пропозицію Філарета взяти участь у такому святкуванні відгукнулися архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, його вікарій Петро та єпископ Адріан. Троє останніх походять з групи ієрархів із колишніх приходів УПЦ КП у Росії.

Митрополит Епіфаній до Володимирського собору не приїхав. На сьогодні у нього був запланований візит до Маріуполя.

Видання наголошує, що під час літургії Філарет пом’янув у диптиху предстоятелів помісних православних церков митрополита Київського і Всієі України Епіфанія, попри те, що з часу створення ПЦУ між Філаретом та Епіфанієм виникло протистояння за вплив у церкві.

“Дехто розглядав заплановане святкування як свого роду “парад сил”, на якому Філарет мав перевірити, яка кількість ієрархів може підтримати його ідею відновлення УПЦ КП”, – зазначає видання.

За даними джерел BBC, Вселенський патріархат однозначно підтримує Епіфанія та навіть не виключає скасування Томосу у разі втілення сценарію відновлення Київського патріархату.

Напередодні святкування низка єпархій ПЦУ зробили відкриті заяви на підтримку Епіфанія.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео