регіональні новини
Написати нам
Люди з обмеженими можливостями тепер можуть замовляти квитки онлайн
16 Вересня, 17:13
logo-black

Люди з обмеженими можливостями тепер можуть замовляти квитки онлайн

Антоніна Скляренко

Три роки знадобилося депутату Львівської міської ради від Української Галицької партії Ігорю Дяковичу, аби домогтися для людей з інвалідністю користуватися пільгами онлайн. Чоловік каже, зупинятись на розпочатому не збирається.

61032971_2272970442768051_7192934386633801728_n

«Вчився у Києві, тому не раз доводилось їхати поїздом туди-назад. На власній шкірі відчув, скільки треба перейти всього, аби мати можливість вирушити в дорогу. Маю протез замість ноги. І кожен раз їхати на залізничну станцію, аби придбати квиток, було не так просто. Таке право давно мали студенти, які можуть повноцінно пересуватися, а от людям з обмеженими можливостями приходилось долати цілі кола пекла», – каже LMN Ігор Дякович.

Чоловік три роки вів переписки з «Укрзалізницею», писав і в міністерство. Проте кожен раз отримував лише відписки.

«І тут, звершилося! Все ж таки зрозуміли, що неможливе не є таким неможливим. Отримав інформацію, що сервіс онлайн-замовлень запрацював. Правда, наче лише в тестовому режимі, але, думаю, що виправдає себе і діятиме на постійній основі. До того ж тепер люди з інвалідністю матимуть змогу замовляти цілі спецвагони, і все в один клік», –  додає Дякович.

70755196_521182808659150_7940075228019818496_n

На сайті Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia, де можна зробити онлайн-замовлення, є інформація про  15 спеціальних вагонів, 12 надаються на замовлення, а ще 3 курсують за постійними маршрутами.

Щоб замовити поїздку в такому вагоні, потрібно зареєструватись у кабінеті користувача, ввести особисті дані та інформацію про маршрут. Це можна зробити тут:
http://www.uz.gov.ua/passengers/persons_with_disabilities/

Обов’язково вказати, чи потрібна пасажиру допомога працівників вокзалу під час посадки та висадки з поїзда, уточнити, чи буде в дорозі супроводжуючий.

Далі – на електронну пошту відправити бронь-замовлення. Якщо будуть питання при оформленні – відповіді нададуть у службі підтримки.

Номер і пошта: 0-800-50-3111 чи service@uz.gov.ua

«Я думаю, що це лише початок. Адже ще багато зрушень потрібно зробити в цьому напрямку, аби ми хоч трохи наблизились до рівня європейських країн. Приємно, коли приходиш на Львівський залізничний вокзал і там вже є низькі віконця, де люди, які приїздять на візках, можуть легко спілкуватися з касирами. Добре було б ще впровадити перони рівня поїзда, як, приміром, є в Одесі. Це трохи витратний проект, десь до 60 мільйонів гривень обійдеться, але він вирішив би багато проблем як для людей з інвалідністю, так і для батьків, які подорожують із маленькими дітьми і колясками. Також у задумах, аби на вокзалах ввели нову професію – людей-супроводжуючих. Вони б мали виконувати роль помічників. Допомогти людині, яка виходить із поїзда, провести її до маршрутного таксі тощо»,  – каже депутат.

Схожі новини