Максим Козицький видав розпорядження, що стосується лісу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Максим Козицький видав розпорядження, що стосується лісу
12 Червня, 20:34
logo-black

Максим Козицький видав розпорядження, що стосується лісу

Голова ЛОДА Максим Козицький видав розпорядження про створення робочої групи та питань збереження лісових ресурсів. Цей документ передбачає посилення громадського контролю при здійсненні лісогосподарських заходів.

“Кожного дня бачимо одне й те саме – зупинки лісовозів та незаконні рубки, тому не можемо залишатися осторонь. До вирішення проблем лісової галузі хочемо підійти комплексно, тому створили робочу групу. Зараз обговорюємо законодавчі зміни та посилення заходів контролю з боку контролюючих та правоохоронних органів у лісовій сфері”, – розповідає LMN перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

У розпорядженні голови ЛОДА в частині громадського контролю зобов’язали постійних лісокористувачів, аби вони належно виконували прийняте в лютому 2016 року Львівською облрадою рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області».

«Дійсно, хороша ініціатива була підтримана обласної радою – постійні лісокористувачі перед початком проведення лісозаготівельних робіт та будь-якої діяльності у лісі повинні узгоджувати заходи з органами місцевого самоврядування та місцевими громадами. Це важливий момент, бо ніхто краще, ніж вони, не може знати ситуації на місцях. Адміністрація також хоче розуміти та ефективно використовувати цей механізм. Усі дані по такій діяльності мають вказувати у протокол. Сказати, що громадське обговорення цих питань одразу їх вирішить – не можемо. Але це один із елементів, завдяки якому зможемо комплексно вирішити цю проблему».

Активіст руху “Стоп Лісоцид” Василь Курій таке розпорядження Максима Козицького вважає дуже важливим.

«Цей документ розділяє монополію лісгоспів. Раніше вони самі організовували слухання і самі собі здавали ці протоколи. Голова обладміністрації вказав в розпорядженні: неухильно дотримуватися рішення, прийнятого чотири роки тому обласною радою, протоколи потрібно подати також в РДА і у вказані терміни. Тепер лісгоспи не зможуть спокійно відбрехатися – протоколи є, протоколів нема, усе чітко розкладено по поличках, – каже активіст. – Також голова ОДА наголосив на тісній співпраці з органами місцевого самоврядування. Всі ці заходи будуть позитивно впливати на лісову господарку, знімуть соціальну напругу. Люди будуть проінформовані, місцеві ради отримають більше впливу, лісгоспи та підприємці зможуть спокійно працювати. Це піде на користь економіці та довкіллю. Черговий крок до наведення порядку зроблено, рухаємося далі».

Відео