“Маємо все. Але лише на найближчий час»: лікарні в районах почали приймати хворих з COVID-19 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Маємо все. Але лише на найближчий час»: лікарні в районах почали приймати хворих з COVID-19
18 Травня, 20:25
logo-black

“Маємо все. Але лише на найближчий час»: лікарні в районах почали приймати хворих з COVID-19

Сьогодні стало відомо, що ще чотири медичні заклади на Львівщині почали приймати хворих на коронавірус. Це Кам’янка-Бузька і Сокальська центральні районні лікарні, Стебницька та Стрийська міські лікарні.

Це так звані лікарні другої хвилі. Їх залучили до боротьби з COVID-19 через збільшення кількості госпіталізацій пацієнтів з підозрою на коронавірус. LMN дізнавалася, наскільки вони готові протистояти вірусу. 

Керівник Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед розповідає, що цими днями до лікарні вже госпіталізували першу пацієнтку з підозрою. Зараз чекають на результат ПЛР-тесту. З доставкою матеріалів на аналіз до Львова, каже, проблем нема.

“Маємо можливість відвозити їх до обласного лабораторного центру ледь не щодня. Станом на сьогодні наші медики достатньо забезпечені засобами індивідуального захисту для лікувальної справи, але розуміємо, що на перспективу хотілось би більше. В теорії маски лікарі мають міняти що 3 години, а на практиці з тим, що зараз маємо, це робити трохи складно”, – розповідає LMN Роман Швед.

Медики отримали вказівку підготуватись до госпіталізації приблизно 50 осіб з підозрою Covid-19 чи підтвердженим діагнозом. Сокальська лікарня має приймати не тільки мешканців району, міст Червонограда та Соснівки, а й сусіднього Радехівського району. Заклад має 4 апарати штучної вентиляції легень. 

“Наразі цього достатньо. Але, звичайно, розуміємо, що це не нові апарати. Клопочемо, аби нам дали новіший”, – додає Роман Тимофійович. 

У Стрийській міській лікарні 5 апаратів штучної вентиляції легень. Пацієнтів з підтвердженим COVID-19 тут поки немає. 

“Окрім пацієнтів зі Стрийщини, маємо приймати людей з сусідньої Миколаївщини, Жидачівщини, Сколівщини та Нового Роздолу. Наразі для наших медиків є достатньо засобів індивідуального захисту”, – зазначає у коментарі LMN головний лікар Стрийської лікарні Осип Бегей.

Кажуть, що мають усе необхідне, і у Кам’янка-Бузькій районній лікарні

“У нас 5 апаратів ШВЛ. Медики мають усі засоби індивідуального захисту. У лікарні вже є хворі з підозрою. З доставкою матеріалів на ПЛР-аналіз теж проблем нема”, – каже головний лікар Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні Роман Кучерепа.

Про цю лікарню, нагадаємо, місцеві відгукуються дуже тепло: кажуть, тут можуть надати допомогу хворим не гірше, ніж у Львові. Люди хвалять керівництво медзакладу, яке зуміло заздалегідь подбати про стан лікарні.

Начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба каже, що медики Стебницької міської лікарні забезпечені засобами індивідуально захисту тільки на найближчий час.

“Звичайно, якби ми не були готові приймати людей з підозрою на COVID-19, то нашу лікарню і не включили б у перелік. Зараз маємо достатньо засобів індивідуального захисту – десь приблизно на місяць. Однак розуміємо, що зараз складно спрогнозувати, скільки ще коронавірус буде в Україні, та й на Львівщині зокрема. Тому клопочемо, аби виділили більше. Зрештою, коронавірус пройде, а інфекційне відділення в лікарні залишиться”, – зазначає LMN Володимир Чуба. 

Нагадаємо, раніше людей з підозрою на коронавірус та підтвердженим діагнозом госпіталізовували до чотирьох львівських лікарень першого рівня: Львівської обласної інфекційної лікарні, Центру легеневого здоров’я, 8-ї міської клінічної лікарні і госпіталю ветеранів воєн і репресованих ім. Юрія Липи у Винниках.

Відео