Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Маємо вже досвід, акція буде організованою»: на Старосамбірщині люди готуються до нового протесту
14 Червня, 16:15
logo-black

«Маємо вже досвід, акція буде організованою»: на Старосамбірщині люди готуються до нового протесту

Мешканці 11 населених пунктів на Старосамбірщині готуються вийти 17 червня на акцію протесту. Планують перекрити дорогу у селі Стрілки, напрямку Самбір-Ужгород. Таким чином хочуть привернути увагу чиновників до наболілої проблеми. Адже цей відрізок шляху Мшанець-Стрілки роками не ремонтують. Після всіх обіцянок справа досі не зрушила з місця.

«Скільки часу ми говоримо та висвітлюємо нашу проблему, але, на жаль, дороги як не було, так і нема. Нам вирили кілометр рову та завезли кілька тонн щебеню – це майже все, чого вдалось добитися за більш ніж рік часу», – каже активіст отець Роман Гром.

У середу, 17 червня, люди знову збираються на акцію. Попередньо оголосили, що вона буде мирною. Скільки триватиме, поки ще не знають. Кажуть, готові стояти до кінця. Сподіваються, таким чином вдасться привернути увагу чиновників, адже для того, аби дорогу все ж взялися ремонтувати, вже майже все готове. Складено проектно-кошторисну документацію, залишилось лише, аби вона пройшла експертну оцінку та щоб на ремонт виділили нарешті грошей.

«Досі виділяли лише кошти для поточного ремонту. 2 мільйони гривень – це смішні гроші, адже лише, щоб викопати кілометр фоси, треба 100 тисяч гривень. На що може вистачити цих грошей?» – додає отець Гром. – Ми вже маємо досвід у такому протесті. Тому цього разу все буде організовано та злагоджено. Дорогу перекриватимемо, буде організований підвіз продуктів. Пропускатимемо лише екстренні служби, машини із маленькими дітьми та маршрутки».

 

Нагадаємо, вже понад рік триває боротьба мешканців 11 населених пунктів на Старосамбірщині за ремонт дороги протяжністю майже 13 кілометрів. З цього приводу люди писали петиції, знімали відеокліпи та влаштовували акції протесту. Після останньої, у жовтні 2019 року, на проблему чиновники таки відреагували та пообіцяли виділити грошей. За проектом орієнтовна вартість цієї ділянки дороги  становитиме близько 270-300 млн гривень.

Фото: Романа Грома (люди протестують восени минулого року)

Схожі новини