Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Маю з того господарства більше витрат, ніж доходів», – мешканець Турки про дотації на молодняк ВРХ
24 Травня, 13:49
logo-black

«Маю з того господарства більше витрат, ніж доходів», – мешканець Турки про дотації на молодняк ВРХ

Леся Гаврилюк

Станом на 1 травня у Львівській області 11,6 тис. господарів отримали понад 24 млн грн дотацій за молодняк великої рогатої худоби, повідомили у ЛОДА. Найбільше дісталося жителям Турківщини – близько 4,6 млн грн, оскільки в цьому районі люди тримають найбільше худоби – майже 3 тисячі голів. Загалом в господарствах жителів області є 16 тисяч голів молодняка ВРХ.

«Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання. За перші 4 місяці – 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців – 1 500 гривень», – зазначають в ЛОДА. Мешканець Турки Ярослав Макаришин має в господарстві три корови, дві ялівки, бика і теля.

«На початку року вперше почув про дотацію і подав документи, – розповідає LMN. – Три рази звертався до міської ради, але сказали чекати, бо зараз грошей нема. Сусідам дали по 380 гривень за молодняк. То дуже малі гроші, бо щоб прогодувати худобину – треба набагато більше. Я маю з того господарства більше витрат, ніж доходів. Молоко продати важко – що завезу на базар, то і привезу додому».

Пан Ярослав зазначає, для господарів набагато важливіше, щоб обласні чиновники продумали програму для збуту молока, а місцева влада надавала поля для випасання худоби. Адже людям доводиться їх орендувати. Нагадаємо, прийняття документів на дотацію продовжується. Другий етап буде завершений 1 вересня 2019 року. Для отримання дотації потрібно подати до органів місцевого самоврядування такі документи: – копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка – витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин, – копію паспорта особи – власника тварини, – копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку, – копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.

 

Схожі новини