Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Медики дуже доброзичливі»: біженців у Польщі лікують безкоштовно
02 Березня, 22:53
logo-black

«Медики дуже доброзичливі»: біженців у Польщі лікують безкоштовно

Біженцям з України у Польщі надають медичні послуги безкоштовно. Допомагають усім українцям, які перетнули кордон з Польщею з 24 лютого включно. Щоб отримати послуги як біженець, достатньо мати з собою закордонний паспорт чи паспорт громадянина України, в якому є відмітка, що це підтверджує.  

«У Польщі є Національний фонд здоров’я, який сплачує клінікам за надані послуги. Завдяки ньому усі громадяни Польщі отримують медичні послуги безкоштовно. Кожен іноземець, який працює чи навчається в Польщі, повинен бути застрахований. Однак для українців, які  вимушено покинули домівки через війну та зараз перебувають у Польщі, правила інші, біженці можуть отримувати допомогу на рівні з поляками – безкоштовно», – розповідає LMN Микола Допілка з Пустомитівщини, що працює у спеціалізованому онкологічному центрі у Бжозові у Підкарпатському воєводстві.

 

Микола Допілка працює лікарем-хірургом за кордоном вже понад півроку. У центрі надають широкий спектр медичних послуг: є неврологічне, кардіологічне, гематологічне, терапевтичне відділення, відділення загальної хірургії, відділ паліативної медицини, гінекологічний, неонатологічний і пологовий. Для пацієнтів доступні повністю всі онкологічні послуги, зокрема онкохірургія, хіміо і радіотерапія та онкологічна ортопедія. Це один з найбільших онкоцентрів  у Польщі. Тут також готові приймати українців.

Шпиталь мобілізував лікарів, які з України чи навчались в українських вишах, розуміють мову та швидко орієнтуються в історіях хвороб українською, здебільшого пацієнти з серйозними захворюваннями беруть їх з собою. Ці медики стануть своєрідними посередниками між хворими та широким колом фахівців. За цю роботу держава медикам готова доплачувати.   

У госпіталі приймають не тільки онкопацієнтів. Сьогодні, наприклад, медики допомагали українській жінці з дитиною, що потрапили в аварію. Микола каже: колеги українців зустрічають дуже доброзичливо.

«У нас постійно включений телевізор, усі стежать за подіями і дуже переймаються війною в Україні. Це близько, важко бути байдужим. Було видно, що лікарі, персонал дуже щиро допомагають цій сім’ї. Дитину оточили турботою. Завтра вже чекаємо на пацієнтку з онкологією та вагітну жінку, яка скоро народжуватиме», – каже лікар. 

Нагадаємо, на українсько-польському кордоні у Львівській області для біженців відкриють додаткові пункти пропуску. З території Львівщини у Польщу лише за перші три дні війни виїхали понад 100 тисяч людей.

Схожі новини