Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці Винників звернулися по допомогу до послів європейських країн
15 Серпня, 09:18

Мешканці Винників звернулися по допомогу до послів європейських країн

Винниківська міська рада звернулася до посольств європейських країн у Києві, щоб отримати захист. Громада залишається незадоволеною адміністративним поділом, затвердженим урядом України, передає Leopolis.news.

«Ми продовжуємо боротьбу. Ведемо роботу і переписку з європейськими інституціями. Сподіваємося, що вже восени Україна ознайомиться з рішеннями парламентського комітету Ради Європи, які рекомендувала моніторингова місія місцевого самоврядування якраз по порушеннях Європейської Хартії місцевого самоврядування. Друга річ – на 3 вересня призначено перше слухання в Адміністративному суді. Це стосовно якраз того сумного рішення Кабінету міністрів. Як на мене, це порушення Конституції,- розповідає міський голова Винників Володимир Квурт. – Зрештою, ми спостерігаємо це і зараз, коли йде мова про оголошення чи неоголошення виборів в районах. Ці люди не розуміють ні місцевого самоврядування, ні моделі організації самоврядування в Україні. А тому і роблять такі прикрі помилки. Ми звернулися до всіх посольств європейських країн, які є учасниками та підписантами Хартії місцевого самоврядування з проханням висловити свою позицію і відповідно проконсультувати, як нам варто діяти в таких ситуаціях. Є різні відповіді. Як правило, пропонують свою співпрацю, партнерство на території країн, де вони працюють. Я так розумію, що не можуть посли втручатися. Вони приймають інформацію і передають по своїм каналам. Є звернення наших міст-побратимів. Вони приймали на своїх сесіях звернення до Ради Європи».

Також Квурт наголосив, що після оголошених виборів 25 жовтня виникне чимало запитань без конкретної відповіді.

“Хто буде відповідати за територію міста Винники? Хто буде прибирати вулиці, надавати послуги. Від водопостачання починаючи й інші. Хто буде оформляти документи і так далі. Жодних рішень не прийнято. Навіть банально, кому я маю передати документи? Що я після виборів маю повішати ключик від міськради і піти? Маєш ж бути процедура передачі якась. Але ж це нічого не передбачено. Взагалі!” – додав міський голова.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини