Мешканці Бущини їздять вирішувати «газові» питання у сусідній район | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці Бущини їздять вирішувати «газові» питання у сусідній район
05 Березня, 09:13
logo-black

Мешканці Бущини їздять вирішувати «газові» питання у сусідній район

Роман Матвіюк

Жителі шести сіл Топорівської сільради на Бущині зібрали понад 150 підписів під скаргою до голови ЛОДА Олега Синютки. Нарікають, що без відома громади обслуговування газової системи з Буської дільниці ПАТ “Львівгаз” передали до Радехівської. Через це місцеві мають багато труднощів.

“Упродовж десяти років, за нашою згодою, нас обслуговувала Буська газова служба. Ми були під опікою добросовісних спеціалістів різного профілю, які практично миттєво реагували на наші виклики, – розповідає LMN мешканка села Топорів Зіновія Кузма. – У квітні 2017 року, не поставивши до відома навіть сільську владу, не порадившись із громадою села, кулуарно в області вирішили «перекинути» газову систему в Радехів. А нас просто поставили перед фактом.”

Люди дзвонили на урядову лінію, колективно зверталися у ПАТ “Львівгаз” та Львівську ОДА, та їх ігнорували. Через рік, у травні 2018-го, отримали відповідь від обласного контактного центру ЛОДА. Мовляв, можуть з різними питаннями звертатися у Центр обслуговування клієнтів Буського відділення.

«Але виявилося, що це відділення уповноважене прийняти звернення та спровадити абонента в Радехів, – каже інша мешканка села Мирослава Кнехт. – Той лист був підписаний начальником паном Щурком, він зокрема писав таке: «Дана реорганізація ніяким чином не впливає на споживачів вищезазначених населених пунктів». Пане Щурко, впливає! Ще й як впливає! Нині мешканці шести сіл Топорівської сільради змушені з різними питаннями щодо газу їхати не в Буськ, до якого 23 кілометри, а в Радехів – за 50 кілометрів від дому! А жодного транспортного зв`язку з Радеховом у нас нема. Хто не має власного авто, змушений винаймати чуже, платити кількасот гривень. Іноді, щоб втрясти якусь проблему, доводиться їхати два -три рази. На хуторах біля Топорова лише зараз проводять газифікацію. Уявляєте, скільки разів їм доводиться їздити в Радехів?”

Людям важко змиритися з таким ставленням до них чиновників. Адже газова система села – їхня власність. Щоб її провести, люди сплачували великі кошти. Жителі хуторів, які зараз проводять газ, дають по 1000-1200 доларів з кожного двору.

У Радехівській газовій службі підтверджують інформацію, що до них часто звертаються топорівчани з приводу цієї проблеми. Додають, що їхня служба виїжджає до них лише тоді, коли назбирується 5–7 клієнтів.

«Ця «реорганізація» спричинила масу незручностей і для наших спеціалістів. Вони змушені бригадою виїжджати в інші села практично на весь робочий день. Це і затрата пального та експлуатація транспорту», – розповіла LMN одна із співробітниць Радехівської газової служби. Попросила не називати її прізвища.

Фото: ілюстративне

Відео